“Zdravlje” ide dalje

Košarkaši „Zdravlja“ su u SRC „Dubočica“ pobedili ekipu „Mladost“ iz Zemuna rezultatom 92:82 (21:25, 21:18, 22:23, 28:16). Utakmica je igrana u okviru četvrtfinala II stepena Kupa Košarkaškog saveza Srbije. U polufinalu Kupa KSS Zdravlje će 11. januara u Leskovcu odmeriti snage sa novosadskom „Vojvodinom“. Zemunci su se na početku bolje snašli, imali prednost i od devet poena prednosti, ali se na odmor otišlo sa poenom više za goste – 42:43. U trećoj četvrtini niko ne uspeva da stvori značajniju prednost, a tek u poslednjioh četvrtini, u 35. minutu „Zdravlje“ dolazi do 76:68. Gosti brzo samnjuju na 76:73, ali i domaćini na dva minuta pre kraja ponovo imaju osam poena prednosti (85:77). „Mladost“ opet dolazi do tri poena zaostatka (85:82) i tu su stali. Do kraja koševe postiže samo „Zdravlje“ za konačnih 92:82 i plasman u sledeću rundu kupa.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković 11 (6 asistencija), Gavrilović, Morgan 9 (6 asistencija, 5 skokova), Petković, Radivojević, Stajić, Škundrić 19 (11 skokova, 4 asistencije), Jovanović 8 (6 skokova), Jović 17, Stojanović 5 (4 skoka), Blekvel 23 (4 asistencije).