Stečajni upravnik krišom od manjinskih akcionara prodaje “Inter lemind”

LESKOVAC
Bez znanja manjinskih akcionara stečajni upravnik Inter leminda pokušava da organizuje prodaju fabrike, tako da su predstavnici „Džinsija“ dovedeni da vide objekat, uz jako obzeđenje agencije „Tigar“, re;eno je danas na konferenciji ya novinare u Srpskoj radikalnoj stranci (SRS)..

Navršilo se tačno godinu dana od kada je uveden stečaj u „Interlemindu“. Radnici su iskoristili svoj prava preko tržišta rada, tako da će se sada praktično naći na ulicu. Zato će manjinski akcionari zatražiti od države pomoć u obrtnim sredstvima za pokretanje proizvodnje , u ;emu ih podr\ava I SRS.
Manjinski akcionari su uspeli da ospore potraživanja „Ferotransa“, tako da „Interlemind“ neće preći u vlasništo ove bugarske firme, iako se u APR-u ona vodi kao njen vlasnik.
Kako je objasnio predstavnik manjinskih akcionara Saša Melenković, „Ferotrans“ to pred Privrednim sudom nije mogao da dokaže, jer su sva potraživanja ove firme prema „Interlemindu“osporena.

”Insistiramo da grad Leskovac kaže da „Interlemind“ nije potreban ovom gradu, i mi ćemo dići ruke od svega, rekao je Saša Milenković.

Onć je podsetio na sva dešavanja oko „Interleminda“ u poslednjih godinu dana, kao i na to da krivična prijava, koja je podneta protiv bivšeg stečejnog upravnika Predraga Kostića, kako je rekao, „stoji negde u fioci tužilaštva“.

Preduzeće „Interlemind“ je za grad Leskovac od strateškog interesa, jer je po mnogim pokazateljima ovo preduzeće bilo u samom vrhu u metalnoj industriji i u bivšoj Jugoslaviji. Na žalost, država je odustala od zaštite takvih preduzeća.

”Dogovorom bratskih bugarskih firmi nastojalo se da predzeće pređe u vlasništvo „Ferotransa“. To su radnici, manjinski akcionari, koji imaju 12 posto udela u vlasništvu, sa njihovim predstavnikom Sašom Milenkovićem sprečili, tako da je „Ferotrans“ izgubio spor. Pre toga i OTP banka je pokušala da na jedan pokvaren način otkupi „Interlemind“. Radnici su uspeli da zaustave prodaju i rasparčavanje „Interleminda“, i uveden je stečaj, sa namerom da se oživi proizvodnja. Zašto država Srbija malo ne pomogne Leskovcu, već 20 godina mi smo na marginama Srbije. I zato smo stali iza ovih radnika, da zatražimo od Republike Srbije da obezbedi obrtna sredstva radi pokretanja proizvodnje, rekao je Živojin Stefanović.

Ukoliko postoji više vlasnika, niko nema pravo da proda preduzeće bez sagasnosti svih, upozorio je Stefanović, ali je pre toga potrebo utvrditi vrednost kapitala koji se prodaje.

“Mi ćemo u lokalnom parlamentu, kada bude konstituisan, kao odbornička grupa i stranka, tražiti da se na prvoj redovnoj sednici Skupštine grada stavi na dnevni red privatizacija „Inteleminda“, sa zahtevom da Skupština ponovo Ministarstvu za privredu uputi zahtev da se obezbede potrebna sredstva kako bi ova fabrika nastavila da radi,“ rekao je Stefanović.

Da bi fabrika punom parom mogla da počne da radi, potrebno je uposliti stotinak radnika kao i da država obezbedi oko 2 miliona evra što bi moglo da se vrati za oko godinu dana, rečeno je na konferenciji za novinare.

Kako je rečeno, osim SRS-a interese manjinskih akcionara na republičkom nivou zastupaće još neke strake, ali nije precizirano koje.

Prati
Obavesti me o
guest

3 Komentara
Najnoviji
Najstariji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare
Pucko
Pucko
8 godine pre

*obrao*

Pucko
Pucko
8 godine pre

Koga Žmigavac brani, taj je obećao bostan.

Mirjana
Mirjana
4 godine pre
Odgovori  Pucko

Većina političara ne učini ništa korisno za grad i gradjane dok su na vlasti a kad više nisu onda sve znaju kako treba.