Rukometaši “Dubočice” novu sezonu počeli pobedom

„DUBOČICA 54“ – „SPARTAK“ SUBOTICA 30:22 (14:9)

Rukometaši „Dubočice 54“ pobedom su na svom parketu u SRC „Dubočica“ otpočeli takmičarski deo prvenstva za 2021./2022. godinu. Na otvaranje sezone Arkus lige gost je bio  subotički „Spartak“, a rezultat 30:22 (14:9). Domaći su imali i podršku nekoliko stotina gledalaca, s obzirom da je u ovoj sezoni dozvoljen izvestan broj publike na tribinama (do 30% kapaciteta dvorane), a u meč su ušli sa željom da odmah stave gostima na znanje da bodovi ostaju u Leskovcu. U sedmom minutu vodili su sa 4:0, u devetom 6:1, a gosti su samo u par navrata uspevali da smanje na tri poena zaostatka. Na poluvreme se otišlo sa 14:9. I u nastavku je „Dubočica“ održavala rezultatsku prednost, da bi u 52. minutu dostigla i najveću prednost (26:18). Na kraju zasluženih 30:22.

Za ekipu „Dubočice 54“ su igrali:

Gašić, Cvetković 2, Stanković 1, Radulović 3, Marinković, Grubić (igrač utakmice) 7, Pavlović, Mitić, Denić, Mitrović 2, Spasić 2, Matović 6, Atanasković 2, A. Pavlović 3, Anđelković 2, Kocić (16 odbrana).

Sledećeg vikenda Leskovčani idu u Zrenjanin, gde će se u okviru 2. kola susresti sa ekipom „Proletera“.