SUPER „B“ LIGA, 12. KOLO

DUBOČICA 54 – TOPLIČANIN (PROKUPLjE) 32:23 (18:12)

Leskovčani nastavljaju borbu za sam vrh tabele, pobedivši u 12. kolu ekipu Topličanina iz Prokuplja.

Da ne žele da dozvole nikakvo iznenađenje, Leskovčani su pokazali na samom početku i prednost stalno uvećavali.

U desetom minutu je to već bilo 8:2, kada dolazi do blagogo opuštanja, te gosti smanjuju na 10:7. Ozbiljnija igra u odbrani doprinela je da se na poluvreme ode sa 18:12.

U nastavku igre prednost domaćih je stalno bila na nekih 8-9 golova razlike, a u 56. minutu je dostigla i rekordnih 30:20. Na kraju zasluženih 32:23.

Najefikasniji kod domaćih je bio Stanković koji je postigao 8 golova, dok je Atanasković ubeležio 6 golova na svoj konto.

Nakon 12. kola Dubočica 54 zauzima treće mesto, sa bodom zaostatka za Mokrom Gorom i tri iza vodećeg Obilića.

U narednom kolu predstoji gostovanje ekipi Inđije.