Finale u futsalu

LESKOVAC – JASTREBAC (BLACE) 2:4 (1:2)

Više od  2000 gledalaca pratilo je duel između KMF Leskovac i Jastrebca iz Blaca u finalnoj utakmici Kupa regiona Istočne Srbije u futsalu. Domaći igrači su pokušali da, nošeni podrškom s tribina, iznenade favorizovane goste i osvoje kup. Ipak, bili su dostojan protivnik, iako ekipa iz Blaca igra prvu ligu.
U desetom minutu domaćin postiže gol koji su sudije poništile, a u sledećem napadu hladan tuš. 0:1 za goste golom Markovića. Na odgovor domaćina se čekao čitav minut, eksplozija oduševljenja na tribinama, 1:1 golom Stefanovića. Nije se radost na tribinama ni stišala, a gosti ponovo vode, Trojanović u 13. minutu postiže gol za 1:2, rezultat kojim se otišlo na odmor. U poslednja dva minuta prvog poluvremena domaći ne koriste penal i pogađaju stativu.

Nastavak igre donosi srčanu igru Leskovčana, koji stalno napadaju. Ekipa Jastrebca se povukla u odbranu i brzim kontranapadima pokušavala da dođe do gola. Takva igra im je donela rezultat, jer su golovima Vuletića u 24. i Trojanovića u 26. minutu došli do, za domaćina, nedostižnih 1:4. Leskovčani upornom igrom pokušavaju da ublaže poraz, što im uspeva golom Stanojevića u 30. minutu. Da ekipa Jastrebca na golu nije imala raspoloženog Pavlovića, možda bi rezultat bio drugačiji. Ovako, zaslužen trijumf ekipe iz Blaca.

Publika je zasluženim aplauzom nagradila obe ekipe, posebno Leskovčane, koji ovaj sport iz dana u dan čine sve popularnijim.