“Dubočica 54“ lako protiv „Kikinde“

Kada za 60 minuta obe ekipe postignu zajedno 70 golova, jasno je da su rivali odigrali jednu utakmicu bez da su se trudili u odbrani. Upravo ovo se dogodilo u 26., poslednjem kolu Arkus superlige, gde je u SRC „Dubočica“ domaći tim „Dubočice 54“ savladao ekipu „Kikinde“ iz istoimenog grada rezultatom 42:28 (24:15). Gosti su se predali, kako se čini, još kad su krenuli iz Kikinde, tako da su malobrojni gledaoci gledali jedan totalno nezanimljiv meč u kome je domaći tim bio izrazito dominantan. Već u 10. minutu „Dubočica 54“ je povela sa 10:5 i ta se prednost uvećavala. Na poluvreme se otišlo sa 24:15, a kako je bilo evidentno da gosti neće moći da ugorze visoku prednost domaćina ((35:20 u 45. minutu) oba trenera su pružila priliku igračima koji imaju manju minutažu u prethodnim utakmicama. Na kraju trijumf Leskovčana – 42:28.

Za ekipu „Dubočice 54“ su igrali: Cvetković 2, Stefanović, Milićević 2, Radulović 4, Trajković 1, Mitić (odbrane 1/3), Mitrović, Spasić 3, Mitrović, Atanasković 5, Ristović 12 (igrač utakmice), Stolić 4, Pavlović 4, Anđelković 5, Kocić (odbrane 4/12), Arđelan (odbrane 10/28).

Ekipi „Dubočice 54“ ostalo je da odigra još jedan, zaostali meč 24. kola, u kome u Leskovac dolazi lider na tabeli, „Vojvodina“ iz Novog Sada. Ta utakmica biće odigrana u utorak, 9. maja. ukoliko Leskovčani u ovom meču osvoje barem bod zauzeće peto mesto na tabeli. (kraj) IS/SA