„Zdravlje“ poraženo u Novom Pazaru

LESKOVAC-NOVI PAZAR

Košarkaši „Zdravlja“ nisu uspeli da osvoje bodove spasa u derbiju začelja u okviru 28. kola Prve košarkaške lige. „Novi Pazar“ je na svom terenu pobedio sa 85:81 (27:18 17:25 21:21 20:17) i Leskovčanima sada preostaje da u naredna dva kola pokušaju da izbore opstanak. Domaći tim se bolje snašao u prvoj četvrtini, imao je i 14 poena prednosti u 4. minutu (23:9), a ovaj period igre se završava sa 27:18. U drugoj četvrtini sigurnija igra „Zdravlja“, a četiri minuta pre poluvremena dolazi do poravnanja (34:34), a na odmor se odlazi sa minimalnom prednošću 44:43. Tokom čitave treće četvrtine se ekipe su se smenjivale u prednosti od par poena, a osetniju razliku stvorio je „Novi Pazar“ na nepunih dva minuta pre kraja (63:57). Bez obzira na to, u poslednji period se kreće sa 65:64. Neizvestan rezultat odlika je i ovog perioda, domaći su u par navrata imali četiri poena prednosti. Na dva ipo minuta pre kraja rezultat je 83:81. Do kraja su postignuta još dva poena domaćina, i to na 16 sekundi pre kraja za vođsto od 85:81, što je bio i konačan rezultat.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: Džordan, Stojković 5, Gavrilović, Morgan 17 (devet skokova), Radivojević 1, Stamenković 21 (4 skoka), Stajić, Škundrić 8 (6 skokova), Jovanović 4 (7 skokova), Jović 7, Stojanović, Blekvel 18.

Nakon 28. kola poslednja dva mesta na tabeli zauzimaju „Dunav“ i „Kolubara“ (skor 8 pobeda i 20 poraza), „Zdravlje“ ima 9/19, a „Novi Pazar“ 10/18. U narednom, pretposlednjem kolu slčedećeg vikenda u Leskovac dolazi lider „Zlatibor“ iz Čajetine. (kraj) IS/MN