“Zdravlje“ pobedilo „Novi Pazar“

U utakmici 5. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije „Zdravlje“ je na svom terenu savladalo ekipu OKK „Novi Pazar“ rezultatom 87:82 (27:19, 22:22, 21:21, 17:20) i došlo do druge pobede u prvenstvu. Leskovčani su tokom čitave utakmice bili bolji rival, stalno bili u vođstvu, vodili sa deset i koji poen više, ali su uporni gosti stalno hvatali rezultatski priključak i disali za vrat domaćinu. Pritom, domaći tim je bio oslabljen neigranjem Lukića, a u trećem minutu se povredio i centar Blekni. Dogodio se u jednom trrenutku i nesvakidašnji slučaj, kada je najbolji igrač utakmice Harvi morao par minuta na klupu jer mu je pukla patika, pa se tražila nova… Uz sve ovo nadovazale su se i sudije svojim odlukama. Domaćem timu dosudili čak pet tehničkih grešaka, od čega su tri zbog „glumljenja“ faulova, a pritom gostima samo jednu takvu tehničku, a da je bio izjednačen kriterijum onda bi i gosti bili počašćeni još kojom takvom tehničkom. To su igrači „Novog Pazara“ koristili, te se zahvaljujući nervozi domaćih vraćali rezultatski u meč. Ipak, „Zdravlje“ je nošeno i navijanjem publike, ali pre svega sjajnim dvojcem Harvi-Kalahan (zajedno su postigli 59 od 87 koševa „Zdravlja“ osvojilo vrlo važne bodove.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Nešić, D. Jović 4 (4 skoka), Gavrilović 2, Đ. Jović, Stefanović, Harvi 33 (8 skokova), Andrejević 10 (5 skokova), Čiglikov (4 skoka), Tasić 7, Dugalić 5 (6 skokova), Blakni, Kalalahan 26.