Zdravlje pobedilo goste iz Zrenjanina

KK „ZDRAVLJE“ – KK „PROLETER“ ZRENJANIN 85:76 (22:23 18:18 25:14 20:21)

Košarkaši „Zdravlja“ pred svojom publikom pobedili su ekipu „Proletera“ iz Zrenjanina rezultatom 85:76, po četvrtinama (22:23 18:18 25:14 20:21). Utakmica je u prvom poluvremenu bila izjednačena, gosti su stalno imali par poena prednosti, ali nisu uspevali da se rezultatski „odlepe“. Domaći su uspevali i da u par navrata povedu. Drugo poluvreme donelo je znatno angažovaniju igru „Zdravlja“, koje je već u prvih par minuta ostvarilo prednost od desetak poena i to znalački čuvalo do kraja.

Za ekipu Zdravlja su igrali: LJubenković 3, Gašić 16 (8 skokova), Tešanović 4 (5 asistencija, 4 skoka), Stojković 14 (3 skoka, 3 osvojene lopte), Andrejević 16 (4 skoka), Ristić 1 (5 asistencija), Dojčinović 2 (3 skoka), Tešović 11 (9 skokova, 3 asistencije), Jović 6, Jovanović 2 (3 skoka), Stojiljković 10 (4 skoka), Petković.

Narednog vikenda na programu je 20. kolo, a Zdravlje gostuje u Lazarevcu gde ga očekuje Kolubara.