Vlasina pobednik Kupa “Jovan Stojanović-Pajsa”

VLASOTINCE

Fudbaleri Vlasine na ,,Rosulji” u Vlasotincu pobedili su u finalu Kupa Vlasotinca ,,Jovan Stojanović – Pajsa” komšijsku ekipu zonaša Budućnost iz Orašja rezultatom 2:0 i tako u svoje klupske vitrine ukrasili prigodnim peharom čije ime nosi pokojni i nekadašnji prvi čovek Vlasine Jovan Stojanović ,,Pajsa”. Dobro je poznata činjenica da je u to vreme Vlasina bila član Prve lige Srbije, a samo Vlasotince je važilo za najfudalskiji grad u Srbiji i to najviše zhavaljujući ,,Pajsi” koji je godinama ličnim sredstvima finansirao klub.
I ako je sredina oktobra fudbalska ,,Rosulja” bila je obasjana suncem, pa je tako ovaj finalni susret odigran po toplom vrememnu i pred nekoliko stotina gledlaca koji su došli da vide meč prvih komšija a da ujedno svojim prisustvom još jednom odaju počast i zahvalnost za sve ono što je ,,Pajsa” darivao Vlasini i fudbalskom sportu uopšte.
Da se zna ko je stariji potvrdili su fudbaleri Vlasine na terenu koji su pobednici ovog kupa, mada je zonaš iz Orašja pokazao da se radi o kvalitetnoj ekipi koja se sasvim zasluženo trenutno nalazi u samom vrhu na tabeli zone ,,Jug”.

Fudbaleri Vlasine prvi pogodak postigli su u 31. minutu, a mrežu izuzetno sigurnog golmana gostiju Aleksandra Stoiljkovića zatresao je Predrag Ivković. U drugom poluvremenu i fudbaleri Budućnosti imali su svoje prilike za postizanje pogotka, ali nisu se iskazali u prilikama koje su im se ukazale. Pobedu Vlasine osigurao je pogotkom u 88.minutu Miloš Stanković, koji se posle teške povrede ponovo vratio na fudbalski teren, posle povratka iz superligaškog Radnika iz Surdulice.
Finalnu utakmicu na najbolji način odsudila je sudijska trojka iz Vlasotinca na čelu sa Stefanom Đokićem a kao pomoćnici asistirali su Miloš Tošić i Miloš Stamenković.
Pehar pobedniku kupa Vlasini, dar FSO Vlasotince i učesniku finalne ekipim Budućnosti utakmice uručio je Vladica Stojanović, sin pokojnog Pajse. Za najboljeg igrača proglašen je Ivan Stojanović a najbolji golman je Miodrag Mladenović.

Zahvalnice su uručene i medijskim kućama ,,Jugpres” – Leskovac, Sportska strana juga – Leskovac, Infodesk – Vlasotince, bilten Vlasina, a od pojedinaca Ninoslav Radičević, Nebojša Ilić ,,Ilke” Vlastimir Stamenković, Dušan i Miloš Stamenković iz Leskovca.
Da na kraju spomenemo i sve aktere na terenu finalne utakmice.
Vlasina: Mladenović, Đorđević, Stojiljković, N. Stanković, Kitanović, Ilić, Ivković, Jović, Đokić, Marković i Hristić. Igrali su još: G. Stojanović, Petković, I. Stojanović, M. Stanković, Nikolić, MIlić i Mladenović.
Budućnost: Stojiljković, Đokić, Janković, Stanković, Mitrović, N.Milenković, Milićević, Petrović, Stojanović, Nikolić i B. Milenković. Igrali su još: Cvetković, Mladenović i Cvetković.