Večeras finale Kupa “Radivoja Koraća”: Partizan NIS-Crvena Zvezda

NIŠ

Večeras u hali „Čair“ u Nišu igra se finalni meč Triglav osiguranja Kupa Radivoja Koraća.   Večiti rivali Partizan NIS  i Crvena zvezda NTS će u 21 čas odmeriti snagi bolji će osvojiti „Žućkovu levicu“.

Sinoć je polufinalnom meču CRVENA ZVEZDA MTS  u susretu protiv FMP  pobedila je rezultatom 98:82 , do četvrtinama – 27:28, 24:16, 22:17, 25:21, čime su obezbedili
plasman u veliko finale.

Vladimir Jovanović, trener FMP rekao je nakon meča da su u susretu primili “ čak 17 trojki, a kada se to desi ne možeš da se nadaš povoljnom rezultatu. Čestitam mojim igračima koji su u ova dva dana u skraćenoj rotaciji pružili maksimum, a krajnji rezultat  nije realna slika ove utakmice”

Dušan Alimpijević, trener Crvene zvezde MTS je nakon meča kazao da je “FMP je zaista sjajan tim, mlad, sa dosta potencijala, cele sezone igra dobru košarku. Filip Čović je u prvom poluvremenu pokazao klasu i koliko je teško svakom protivniku da ga čuva, pošto sam može da reši mnoge stvari na terenu. Osim prve četvrtine, ostalo je bilo dovoljno dobro za ono što nam treba u finalu. Sačuvali smo energiju, niko nije igrao više od 20 minuta. Jedina ružna stvar je povreda Lazarevića, koji je fenomenalan momak. Nažalost, povrede su sastavni deo sporta, Lazu čeka Zvezda, takav igrač treba Zvezdi i nadam se da će se posle oporavka vratiti još jači.

Pre početka meča, nekadašnji kapiten Crvene zvezde i službenik Košarkaškog saveza Srbije Ljupče Žugić dobio je plaketu od predsednika Regionalnog košarkaškog saveza Istočne Srbije Uroša Parlića za višedecenijski uspešan rad u košarci.

Drugi finalista Partizan je slavio pobedu u polufinalnom meču  protiv Mege rezultatom 89:79 20:16, 22:25, 26:19, 21:19)