LESKOVAC
Ivan Djordjević iz fabrike za preradu mesa MP 016 po somi put je napravio najveću pljeskavicu na svetu a ove godine mu je asistirao Miloš Sentić koji se po prvi put nadmeće sa prošlogodišnjim rekordom.
Pljeskavica je za tri kilograma veća od prošlogodišnje .
Pljeskavica je napravljena od 59 kilograma, prošlogodišnja je bila teška 56 kilogaram.
Prečnik je veći za jedan centimetar, debljina pljeskavice je 2,5 santimetara, dok je pečena pljeskavica za čak devet santimetara veća u prečinuku u odnosu na onu od prošle godine
Pravljenje najveće pljeskavice odvijalo se regularno i po propisima, rekao je Bojan Cvetković, koji je pet put, od 2004. do 2009. godine zaredom, postizao rekorde na Roštiljijadi.
Cvetković, na osnovu svog velikog iskustva, kaže da je bitana čitav postupak pravljenja pljeskavice, ali je svakako najrizičnij okretanje, kada može doći do pucanja.