U komšijskom derbiju u Pirotu “Dubočica poražena

LESKOVAC-PIROT
RADNIČKI – GFK DUBOČICA 2:1
Susret dve ekipe koje plediraju na najviši plasman na srpskoligaškom ,,Istoku” između pirotskog Radničkog i GFK Dubočice, koji je odigran na stadionu ,,Dragan Nikolić” u Pirotu završen je pobedom domaćina sa 2:1.
Posle odigranih osam prvenstvenih kola srpskoligaš iz Pirota ima stoprocentni učinak i 24 boda, četiri više od drugoplasirane ekipe Budućnosti i šest od trećeplasirane Jagodine. Fudbaleri GFK Dubočice su na četvrtom mestu sa 17 bodova i zaostatkom od sedam bodova u odnosu na trenutnog lidera na tabeli ekipe Radničkog iz Pirota.

Susret starih sportskih prijatelja i rivala protekao je u zanimljivoj igri pred nešto više od 600 gledalaca u kojoj su ekipe silno želela pobedu i sva tri boda. Već u prvom poluvremenu mreže oba golmana su se zatresle. Najpre su fudbaleri domaćina radovali pogotkuu 35.minutu, a strelac je bio Stojanović, da bi fudbaleri Dubočice pogotkom Milića u 45. minutu poravnali rezultat na 1:1. U drugom delu igre oba rivala su igrala napadački fudbal sve u želji da iz ovog susreta izađu kao pobednici. Odlučujući pgodak za pobedu Piroćanaca postigao je Đurović u 66.minutu.
GFK Dubočica: Stanković, P.Đorđević, Ljubenović (M.Mladenović), Savić, M.Milić, Tolić (I.Milić), D.Mladenović, Petrović, Jovanović, Paunović, Kostić-Milutinović (M.Đorđević).
Pbeda Vlasotinčana u nadoknadi sudijskog vremena

VLASINA – CAR KONSTANTIN 1:0
Posle pobede fudbalera Vlasine u Prahovu protiv domaće ekipe Dunava, navijači ,,Rosuljaca” sa mnogo strepnji očekivali su susret sa niškim Car Konstantinom, koji po pravilu igra veoma dobro kada je gost fudbalera u gradu na reci Vlasini. Domaći igrači silno su želeli pobedu, čime bi potvrdili uspeh iz Prahova. Možda je taj imperativ moranja bio isuviše veliki teret tako da su momci trenera Jovice Gmitrovića igrali dosta u grču, što je samu igru učinilo slabijom od očekivane. Da se utakmica igra sve dok je sudija meča svojim zviždukom ne završi pokazalo se u ovom susretu. U nadoknadi vremena u od pet minuta zatresla se mreža ,,carića”, a strelac jedinog i to pobedonosnog pogotka za Vlasinu bio je Dragan Nedeljković, što je izazvalo erupciju oduševljenja kod igrača i pristalice Vlasine.
Stara je priča da se igra zaboravlja a pobede se pišu i ne zaboravljaju, pa tako mogu igrači Vlasine da ovaj meč arhiviraju i da se spremaju za novo iskušenje a to je utakmica u Trgovištu protiv domaće Pčinje koja ni posle osam odigranih kola nije osetila slast pobede.
Vlasina: Marković, Nedeljković, Marinković, Kačar, Đokić (Denković), Jemović, M:Stojanović (Pekić), Cvetanović (I.Stojanović), Milosavljević, Jovaanović, Nikolić (Mitrović).