Srpska liga ,,Istok”: Piroćanci kolo vode

LESKOVAC-VLASOTINCE-PIROT

Posle četiri jesenja kola na srpskoligaškom ,,Istoku” jedino fudbaleri pirotskog Radničkog imaju stoprocentni učinak. Po dva boda manje imaju ekipe paraćinskog SFS Borca i Budućnosti iz Popovca. Leskovački GFK Dubočica je na četvrtom mestu sa osvojenih osam bodova, a Vlasina je dvanaestoplasirana sa samo četiri boda.
GFK Dubočica na svom bunjištu u Sportskom centru u Mrštanu pred više od 300 gledalaca bez mnogo problema sa 5:2 savladala je ekipu Timočanina iz Knjaževca. Najzasluženiji za ubedljiv trijumf svakako je kapiten Dušan Savić, koji i sada u poznim godinama je najbolji igrač leskovačkog srpskoligaša. Savršene tehnike i izuzetnog osećaja za ukazanim prilikama Dušan Savić već godinama unazad prosto rešeta protivničke mreže. U meču sa gostima iz Knjaževca u 15.minutu postigao je svoj prvi pogodak, da bih potom u 43.minutu iskoristio dosuđeni penal. Na početkom drugog dela igre u 53, minutu prisutna publika je videla i treći pogodak Dušana Savića. Ostala dva pogotka postigli su Milić u 65.minutu i Paunović u 84.minutu igre.

Dubočica: Stanković, P.Đorđević, Ljubenović, M.Mladenović), Savić, M. Đorđević (I.Milić), M.Milić, D. Mladenović, Petrović (Vukomanović), Jovančić, Tolić, Kostić (Paunić).
Fudbaleri Vlasine sa gostovanja u Svilajncu vratili su se kući kao poražena ekipa u duelu sa domaćim Radničkim. Vlasotinački srpskoligaš imao je vođstvo od 0:1 do pred sam kraj meča, a gol za ,,Rosuljce” postigao je Lazar Marković u 35.minutu. Domaći fudbaleri na 1:1 poravnali su u 78.minutu, a do pobede od 2:1 stigli su u trećem minutu sudijske naknade vremena.

Vlasina: S. Marković, Milosavljević, Nikolić, Nedeljković Pekić (Cvetanović), Marinković, Kačar (Stanković), Kostić (Jovanović), Stojanović (Jemović), Vlajković, L.Marković.
U narednom 5.kolu Vlasina na svojoj ,,Rosulji” u nedelju dočekuje pirotski Radnički, dok ekipa GFK Dubočice, u subotu, odlazi u goste ekipi Meševa. Obe utakmice počinju u 16 časova.