Rukometaši “Dubočice” izgubili u Kaću

‘’Vukovi’’ su od gotovog napravili veresiju i izgubili gotovo dobijenu KUP utakmicu u Kaću. Domaćin je slavio sa 23:22 (1o:16).

I tamošnji sportski mediji se slažu da je ‘’Jugović’’ napravio iznenadjenje u pretkolu KUP-a ‘’Prof.dr Branislav Pokrtajac’’, pobedivši elitnog prvoligaša iz Leskovca.

‘’Dubočica’’ je susret u SC ‘’Hram’’ započela furiozno i povela sa 4:o. Zahvaljujući sjajnim odbranama Dejana Zlatanovića, domaća krila i pivoti su zaustavljeni, pa su ‘’vukovi’’ bili u prednosti  do 53. minuta. Fizičku dominaciju i razliku u kvalitetu, Leskovčani su dokazivali, postizanjem golova i sa dva igrača manje.

U nastavku je domaćin promenio sistem odbrane, što je poremetilo ‘’Dubočicu’’. Prednost od šest golova sa poluvremena se topila, a Kaćani su uspevali i dva puta da izjednače. Prvi i jedini put su poveli pred sam kraj susreta i to je, pokazalo se, bilo dovoljno za pobedu i plasman u četvrtfinale KUP-a.

U ostalim utakmicama, Radnički iz Kragujevca je nadigrao Novi Pazar sa 33:23, Rudar je, kao gost slavio u Jagodini 34:26, Obilić protiv Partizana 32:31.