Pobednički niz Zdravlja se nastavlja

KK ZDRAVLjE – KK „SLOGA“ KRALjEVO 83:66 (22:23, 24:11, 17:22, 20:10)

U utakmioci devetog kola Druge lige Srbije košarkaši Zdravlja pobedili Slogu iz Kraljeva rezultatom 83:66 (22:23, 24:11, 17:22, 20:10). u utakmici 9. kola. Utakmica ova dva rivala podsetila je na nekadašnji rivalitet i mečeve gde se tražila karta više. Ovom pobedom košarkaši Zdravlja su nastavili borbu za sam vrh tabele, gde se uz njih nalaze i Kolubara (Lazarevac) i Mladost (Smederevska Palanka).

Nakon izjednačene prve izjednačene prve četvrtine, čvrstom odbranom u drugoj četvrtini Zdravlje stiče dvocifrenu prednost s kojom se odlazi na odmor (46:34). Oko hiljadu navijača u hali je već pomislilo da će domaćin lako doći do novih bodova, ali to mišljenje ne dele gosti. Angažovanijom igrom u nastavku iskoristili su laganu opuštenost domaćih košarkaša i u u 28. minutu dolazi do izjednačenja (54:54). Kraljevčani kao da su tu stali, jer u poslednjih dva minuta treće četvrtine Zdravlja mini serijom 9:2 uspeva da završavi treći period igre sa 63:56. Poslednja četvrtina donela je sigurnu igru Zdravlja, pre svega u odbrani, prednost se lagano uvećavala i na kraju iznosila 83:66.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Jović 24, Mijajlović 2 (3 skoka), Stojković, Tešanović 8 (5 asistencija, 3 skoka), Čvorović 13 (3 skoka), Jovanović 4 (3 skoka), Ristić 5, Dojčinović 6, Andrejević 7 (4 skoka), Tešović, Stojiljković (3 skoka), Ljubenković 14 (3 skoka, 3 asistencije).

Redosled u vrhu na tabeli se posle 9. kola nije promenio. Zdravlje i ekipa Mladosti SP dele drugo i treće mesto sa 7 pobeda i 2 poraza, dok vodeća Kolubara ima skor 8/1.

Naredne nedelje na programu je 10. kolo, a košarkaši Zdravlja gostuju u Aleksincu gde ih očekuje ekipa Napretka.