Pobeda Actavisa na kraju sezone

AKTAVIS AKADEMIJA – PALANKA 2012 (SMEDEREVSKA PALANKA) 61:56 (17:21, 17:11, 17:8, 10:16)

Košarkašice Aktavis akademije završile su sezonu pobedivši ekipu Palanka 2012 iz Smederevske Palanke 61:56, po četvrtinama (17:21, 17:11, 17:8, 10:16).

Domaće su u meč ušle borbeno, rešene da po svaku cenu dobiju utakmicu, ali ni gošće nisu došle sa belom zastavom.

Tokom prvog poluvremena nijedna ekipa nije uspela da ostvari opipljiviju rezultatsku prednost.

Publika je mogla da vidi borbenu i požrtvovanu igru na obe strane, a na poluvreme se otišlo sa 34:32 za domaće.

U trećoj četvrtini domaće su konačno uspele da stabilizuju pre svega odbranu, iskoristivši i nervoznu igru gošći, te uspele da stvore i najveću prednost pred početak poslednje četvrtine – 51:40.

Poslednji deo igre donosi i na momente paničnu igru Leskovčanki, koje, ipak, uspevaju da požrtvovanjem i borbenošću u odbrani nadoknade propuste u napadu.

Na kraju zaslužena pobeda sa 61:56.

Po efikasnosti u redovima Aktavis akademije izdvojile su se Emilija Milović sa 28 i Jana Veličković sa 22 poena.

Ekipa Aktavis akademije na kraju sezone zauzela je šesto mesto sa učinkom osam pobeda i deset poraza.

Trener Zoran Kostadinović čestita svojim košarkašicama na borbenosti i motivisanosti.

„Igrali smo snažno kao kolektiv, svaka od igračica je dala svoj maksimum na terenu. Bilo je momenata i kada smo delovali dekocentrisano i zbunjeno na terenu, ali to je, ipak, odraz prvenstveno neiskustva. Kada se pogleda sa kojim smo timom ušli u sezonu, a sa kojim završili, moram da budem zadovoljan plasmanom. Naime, tokom sezone smo ostali bez četiri igračice koje su bile u prvoj petorci na početku sezone, što zbog povreda, što zbog privatnih obaveza. Na kraju su kadetkinje pokazale i dokazale ono što mi odavno znamo, a to je da ovaj tim uvek ima perspektivu, jer stalno dolaze mlade igračice koje traže svoju šansu. Na njima je da nastave da vredno treniraju i da otklone nedostatke koje imaju.“