NIŠ
U novonastaloj situaciji koju je izazvao Covid-19, članovi Lions International Niš su donirali sredstva za dezinfekciju i medicinsku opremu za zaštiti medicinskog osoblja Zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata. Prema rečima Mihajla Markovića, potpredsednika Lions Internationala i dr Radomira Pešića, direktora Zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata u Nišu, ovo nije njihova prva saradnja, kao ni prva akcija koju zajednički realizuju.
„ Danas Zavodu za zdravstvenu zaštitu studenata doniramo dispenzere za dezinfekciju ruku, kao i prateće opreme, skafandere, mantile, rukavice i hlor za dezinfekciju. Dispenzeri su aparati koji će dosta pomoći medicinskom osoblju na njihovom poslu. Sledeće nedelje sve ovo dostavićemo i Kliničkom centru kao i Domu zdravlja i Ustanovi Mara“, kaže Mihajlo Marković, potpredsednik Lions Internationala.
Direktor Zavoda za zdravstevnu zaštitu studenata, dr Radomir Pešić, dodaje da ovo nije njihova prva saradnja niti akcija.
„ Sarađivali smo i pre epidemije korone, a u tim akcijama su učestvovali naši radnici, tako da je ovo samo produžetak naše saradnje. Sada je samo nivo akcija podignut na opšti društveni nivo, odgovornost i solidarnost kao i jedinstvo zajednice. Kao što znate, društvo može da se izbori sa ovom situacijom samo ako ispolji visok stepen društvene odgovornosti, zajedništva i solidarnosti, a oni to potvrđuju ovom svojom akcijom“, kaže Pešić.