Moravac Orion slavio pobedu protiv lidera na tabeli

LESKOVAC-VLASOTINCE-LEBANE-PROKUPLJE
Fudbaleri Moravca Orion iz Mrštana pobedom nad ekipom Jagodine Tabane sa 1:2 na njihovom terenu u Jagodini po mnogima su načinili prvorazredno iznenađenje, jer lider na tabeli srpskoligaškog ,,Istoka” do sada je bio nepobediv na svom bunjištu. Posle prvog poluvremena mreže oba golmana ostale su netaknute, pa je tako domaća ekipa trenera Ljubiše Stamenkovića ,,Piskavca” u drugih 45 minuta igre krenula u ofanzivu protiv ekipe prezimenjaka na trenerskoj klupi srpskoligaša iz Mrštana braće Nenada i Predraga Stamenkovića. U 61.minutu domaća ekipa povela je pogotkom Stefana Stojanovića, da bi potom za dva minuta igre rezultat bio preokrenut i to u korist gostujućih fudbalera. Najpre je mrežu domaćina pogodio u 80.minutu rezervista Nikolić dobro odmerenim udarcem sa ivice šesnaesterca, da bi potom pobedonosni pogodak postigao kapiten Stefanović u 82.minutu.
Mrštanci su praktično ,,očerupali” domaću ekipu ,,ćurana” i tako jesenju prvenstvenu trku za prvo mesto učinili neizvesnom, jer sada ekipa Jagodina Tabane ima samo jedan bod više u odnosu na Sinđelić iz Niša koja se nalazi na drugom mestu, a iz prikrajka vrebaju i ekipa Budućnosti iz Popovca i vlasotinačka Vlasina, koja se na gostovanju u Varvarinu osladila pobedom od 1:4 u meču sa nejakom i slabom ekipom domaćina Temnić 1924. Ovako visoka pobeda ,,Rosuljaca” nije odraz velike igre ekipe, već je to slabost domaćih fudbalera koji su od početka prvenstva ,,fenjerdžije” i imaju samo tri osvojena boda.
Kod fudbalera leskovačke Dubočice ključni momenti se, po pravilu, već nekoliko kola dešavaju u nadokandi sudijskog vremena. Pošto je sreća vrlo često varljiva i nekada ide u korist fudbalera Dubočice, a nekad za igrače rivala, ovog puta sreća je bila na strani Leskovčana koji su pobedu od 2:0 protiv ekipe Topličanina iz Prokuplja overili pogotkom Stefanovića u 90+2 minutu igre, a da je prvi pogodak postigao igrač gostiju Savić u 16.minutu autogolom posle nespretne intervencije.
Nisu sreću imali fudbaleri Radana iz Lebana na gostovanju u Resavici protiv domaće ekipe Rembasa. U ovom rudarskom mestu fudbaleri ,,zelenih” iz Lebana uspeli su da ,,iskopaju” samo jedan bod iako su vodili do pred sam kraj meča. Meč je okončan nerešenim ishodom 2:2, a domaći fudbaleri izjednačujući pogodak postigli su u 89.minutu. Za Lebančane strelci su bili Stamenković u 34. minutu i Miloš Stanković u 65.minutu.
Jedinstvo iz Bošnjaca vratilo se praznih šaka sa gostovanja u Knjaževcu. Domaći Timočanin bio je ubedljiv i sa tri pogotka u mreži golmana gostuji ispratio kući fudbalere srpskoligaša iz Bošnjaca i brigu za očuvanje srpskoligaškog statusa, jer se Jedinstvo nalazi u grupi najugroženijih ekipa koje će za svoj status brinuti i u prolećnom delu prvenstva.