Košarkaši Zdravlja poraženi od Kolubare

I na trećem gostovanju košarkaši „Zdravlja“ su poraženi. U utakmici 4. kola Prve lige Srbije „Kolubara“ je u Lazarevcu osvojila bodove pobedom od 82:77 (22:26, 25:12, 16:20, 19:19). Leskovčani su prvi do igre dobili sa četiri poena prednosti ((22:26), ali su domaći znatno bolje odigrakli drugu četvrtinu i ovaj period rešili sa devet poena viška na svom kontu (47:38). U drugom poluvremenu „Zdravlje“ je uspelo da se rezultatski primakne, te se u poslednjih deset minuta krenulo sa (63:58). Međutim, „Kolubara“ je uspevala da održava prednost, na dva ipo minuta ona je iznosila, ispostaviće se, nedostižnih deset poena (80:70). Na kraju, bodovi ostaju u Lazarevcu, 82:77. „Zdravlje“ je bilo lišeno pomoći povređenih Gorbačova i Morgana, pa se i tu može tražiti opravdanje za poraz.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: Petković (6 skokova, 4 asistencije), Tavakalajan 17, Lampkin 10 (9 skokova, 4 asistencije), Jovanović 13 (6 skokova, 4 asistencije), Jović 9, Stojković 5, Radivojević 4, Škundrić 19 (4 skoka), Stojanović, Gavrilović, Gorbačov, Morgan.

U sledećem, 5. kolu AdmiralBet Prve košarkaške lige Srbije u Leskovac dolazi ekipa Tamiša iz Pančeva.