Kako je glasala opština Preševo na republičkim izborima

PREŠEVO

U opštini Preševo glasalo se na 38 biračkih mesta. Preliminarni rezultati su sledeći:

Broj upisanih birača je 43.350, glasalo je njih 7.276 (16,78%)

1. IZBORNA LISTA ALEKSANDAR VUČIĆ – SRBIJA NE SME DA STANE – 848 glasova (11.65%)

2. IZBORNA LISTA IVICA DAČIĆ – PREMIJER SRBIJE – 245 glasova (3.37%)

3. IZBORNA LISTA DR VOJISLAV ŠEŠELj – SRPSKA RADIKALNA STRANKA – 42 glasa (0.58%)

4. IZBORNA LISTA MILICA ĐURĐEVIĆ STAMENKOVSKI – BOŠKO OBRADOVIĆ – NACIONALNO OKUPLjANjE – DRŽAVOTVORNA SNAGA – SRPSKA STRANKA ZAVETNICI – SRPSKI POKRET DVERI – 74 glasa (1.02%)

5. IZBORNA LISTA DR MILOŠ JOVANOVIĆ – NADA ZA SRBIJU – SRPSKA KOALICIJA NADA – NACIONALNO DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – NOVA DEMOKRATSKA STRANKA SRBIJE ( NOVI DSS) – POKRET OBNOVE KRALjEVINE SRBIJE (POKS) – VOJISLAV MIHAILOVIĆ –19 glasova (0.26%)

6. IZBORNA LISTA VAJDASÁGI MAGYAR SZÖVETSÉG – ELNÖKÜNKÉRT, KÖZÖSSÉGÜNKÉRT, A JÖVŐÉRT! – SAVEZ VOJVOĐANSKIH MAĐARA – ZA NAŠEG PREDSEDNIKA, ZA NAŠU ZAJEDNICU, ZA BUDUĆNOST! – 2 glasa (0.03%)

7. IZBORNA LISTA SRBIJA PROTIV NASILjA – MIROSLAV MIKI ALEKSIĆ – MARINIKA TEPIĆ (STRANKA SLOBODE I PRAVDE, NARODNI POKRET SRBIJE, ZELENO-LEVI FRONT, NE DAVIMO BEOGRAD, EKOLOŠKI USTANAK – ĆUTA, DEMOKRATSKA STRANKA, POKRET SLOBODNIH GRAĐANA, SRBIJA CENTAR, ZAJEDNO, POKRET ZA PREOKRET, UDRUŽENI SINDIKATI SRBIJE „SLOGA“, NOVO LICE SRBIJE) – 73 glasa (1%)

8. IZBORNA LISTA USAME ZUKORLIĆ – UJEDINJENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENJA – BOŠNJACI SANDŽAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI / USAME ZUKORLIĆ – UJEDINjENI ZA PRAVDU – STRANKA PRAVDE I POMIRENjA – BOŠNjACI SANDžAKA, TOMISLAV ŽIGMANOV – DEMOKRATSKI SAVEZ HRVATA U VOJVODINI – 14 glasa (0.19%)

9. IZBORNA LISTA SDA SANDžAKA – DR SULEJMAN UGLjANIN SDA SANDŽAKA – DR. SULEJMAN UGLJANIN – 8 glasova (0.11%)

10. IZBORNA LISTA ZAJEDNO ZA BUDUĆNOST I RAZVOJ – KOALICIJA ZA MIR I TOLERANCIJU – 12 glasa (0.16%)

11. IZBORNA LISTA NARODNA STRANKA – SIGURAN IZBOR. OZBILjNI LjUDI – VUK JEREMIĆ, DR SANDA RAŠKOVIĆ IVIĆ, SINIŠA KOVAČEVIĆ, VLADIMIR GAJIĆ, MARINA LIPOVAC TANASKOVIĆ – 3 glasa (0.04%)

12. IZBORNA LISTA SAŠA RADULOVIĆ (DOSTA JE BILO – DJB) – BORIS TADIĆ (SOCIJALDEMOKRATSKA STRANKA – SDS) – ANA PEJIĆ (OTETE BEBE) – DOBRO JUTRO SRBIJO – 6 glasova (0.08%)

13. IZBORNA LISTA “POLITIČKA BORBA ALBANACA SE NASTAVLjA – ŠAIP KAMBERI“ “BETEJA POLITIKE E SHQIPTARËVE VAZHDON – SHAIP KAMBERI” – 4.785 glasova (65.76%)

14. IZBORNA LISTA MI-GLAS IZ NARODA, PROF. DR BRANIMIR NESTOROVIĆ – 29 glasova (0.4%)

15. IZBORNA LISTA SRBIJA NA ZAPADU – ZORAN VULETIĆ – NEMANjA MILOŠEVIĆ – DA SE STRUKA PITA – VLADIMIR KOVAČEVIĆ – 2 glasa (0.03%)

16. IZBORNA LISTA RUSKA STRANKA – SLOBODAN NIKOLIĆ – 6 glasova (0.08%)

17. IZBORNA LISTA ČEDOMIR JOVANOVIĆ – MORA DRUGAČIJE – 11glasa (0.15%)

18. IZBORNA LISTA ALBANSKA DEMOKRATSKA ALTERNATIVA – UJEDINjENA DOLINA ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE-LUGINA E BASHKUAR – 940 glasova (12.92%)

Prati
Obavesti me o
guest

0 Komentara
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare