GFK Dubočici i Vlasini po bod na startu prvenstva

LESKOVAC-VLASOTINCE
Prošlog vikenda, u subotu i nedelju, utakmicama 1.kola započela je prvenstvena sezona u Srpskoj ligi ,,Istok”. Na samom startu jesenjeg dela prvenstva u Svilajncu domaći Radnički prosto je urnisao povratnika u srpskoligaško društvo ekipu OFK Topličanina iz Prokuplja pobedom od 5:1. Ništa bolje nisu prošli ni fudbaleri zaječarskog Timoka 1919 koji se sa 6:0 izgubili u Paraćinu od domaćeg Jedinstva.
Ove prvenstvene sezone na srpskoligaškom ,,Istoku” za bodove će se boriti naša dva predstavnika sa teritorije FSJO, GFK Dubočica i Vlasina iz Vlasotinca. Leskovački srpskoligaš gostovao je ekipi Dunava u Prahovu i do jednog boda stigao je u nadoknadi sudijskog vremena i to pogotkom iz jedanaesterca kapitena Dušana Savića.

Dubočica je u ovom susretu igrala u sastavu: Stanković, P. Đorđević, M. Mladenović (Anđelić), Ljubenović, Savić, M. Đorđević (Milićević, D. Mladenović, Jovanović, Tolić, Kostić – Milutinović, (Mitrović) Milić.
U subotu od 17 časova GFK Dubočicu ugostiće ekipe niškog Car Konstantina u Sportskom centru u Mrštanu.
Ni fudblaleri Vlasine nisu uspeli da stignu do celog plena igrajući nerešeno 2:2 sa ekipom Budućnosti iz niškog naselja Popovac. Imali su ,,Rosuljci” vođstvo od 2:0 još u 18.minutu i to golovima novajlija Jemovića u 6. i Kačara u 18.minutu. Do kraja prvih 45 minuta gostujući fudbaleri uspeli su da poravnaju rezultat na 2:2, što je bio na kraju i konačan rezultat ovog zanimljivog susreta u kome su gosti bili bolji takmac. U nastavku drugog poluvremenu samo zahvaljujući golmanu Strahinji Markoviću, koji je u nekoliko navrata sjajno intervenisao i sprečio napadače gostiju da postignu pogodak.

Vlasina u subotu putujuje za Prokuplje gde ih čeka domaća ekipa OFK Topličanina.