Crvena zvezda pobedila Borac u četvrtfinalu Kupa Radivoja Koraća

NIŠ
U drugom četvrtfinalnom duelu Triglav osiguranje Kupa Radivoja Koraća koji se igra na niškom “Čairu” juče su  košarkaši Crvene zvezde MTS  posle produžetka savladali čačanski Borac i obezbedili plasman u polufinale i subotnji duel sa FMP (17.00).

U prvoj četvrtini Borac je pokazao da se neće predati, pa se na prvu pauzu otišlo pri rezultatu 15:14 za Zvezdu. I u drugoj četvrtini  Čačani   su poveli u 14. minutu – 20;19. Ipak, crveno-beli su u 18. minutu poveli 32:24, a na poluvremenu je bilo 36:30.

I u nastavku se situacija na terenu nije promenila. Čačani su se dobro držali, u 25. minutu prišli na 41:39, ali su crveno-beli odbili napade i povećali na 46:39. Borac se u finišu treće četvrtine ponovo približio – 48:46, pa se ušlo u neizvesnu završnicu.

Čačani su u 31. minutu poveli sa 49:48 .Tri minuta i 20 sekundi pre kraja Borac je bio u prednosti  68:60. Deset sekundi pre poslednje sirene tabla je pokazala izjednačenje  71:71. Izjednačeno je bilo i u prvom delu dodatnog vremena ali su Crveno-beli  bili sigurniji i iskusniji u završnici, pa je Zvezda na kraju, posle velike muke, slavila protiv hrabrog Borca i plasirala se u polufinale.

Raško Bojić, trener Borca čestitao je Zvezdi na pobedi ali I svojim  igračima na prikazanoj igri. Rekao je da je  ponosan  na njih jer su ostavili su srce na parketu.

Dušan Alimpijević, trener Crvene zvezde čestitao Borcu na sjajnoj sezoni jer su prvi su u ABA 2 ligi, drugi u KLS. Uputio je čestitku i treneru Bojiću, kao i gradu Čačku i klubu Borcu na ovoj utakmici.  On je kazao da “Ne bi bilo nezasluženo da su pobedili, jer smo mi imali večeras sreće. To bi za nas bila velika sramota, a za njih potpuno zaslužena senzacija”

Crvena zvezda danas ima dan odmora au subotu u 17. sati igra sa FMP.