Četvoro karatista iz Bojnika osvojila šest medalja

BOJNIK

Četvoro takmičara Karate kluba „Pusta reka“ iz Bojnika osvojilo je šest medalja na  su šest medalja na  kupu  Srpske karate federacije užeg regiona u katama i borbama koji je u Despotovcu organizovao Šotokan karate savez Srbije.

Na ovom zvaničnom prvenstvu  učestvovalo je više od 300 takmičara iz oko trideset klubova.

Bojničani su se nadmetali u kadetskoj I  juniorskoj konkurenciji .

Anabela Stefanović je osvojila zlatnu medalju i zauzela prvo mesto u konkurenciji juniorki u katama pojedinačno.

Denis Demirović u konkurenciji kadeta u katama osvojio prvo mesto, kao i u borbama u apsolutnoj kategoriji.

Aleksandar Stojanović u istoj kategoriji u katama zauzeo drugo mesto, a Nikola Denić treće mesto.

Ekipa KK ”Pusta Reka” Bojnik u sastavu: Aleksandar Stojanović, Nikola Denić i Denis Demirović takođe su osvojili zlatnu medalju i zauzeli prvo mesto u konkurenciji kadeta u katama ekipno.

„U veoma teškoj konkurenciji, naši takmičari su na ovom prvenstvu ostvarili zavidne rezultate, što se od njih, da budem iskren,  i očekivalo. Radi se o takmičarima koji su višestruki državni prvaci i članovi reprezentacije. Na  predstojećem Kupu Srbije,  koji će se održati 27. 11. 2016. godine u Velikoj Plani, očekujem od njih da to i potvrde“  kaže Stojan Radivojević, trener Karate kluba „Pusta Reka“ Bojnik.