Atletske nade Vlasotinca

VLASOTINCE
Do pre samo nekoliko godina ,,kraljica sportova” na jugu Srbije bila je izuzetno popularna, a rezulatati koji su postizali takmičari iz Atletskog kluba ,,Crna Trava” iz Vlasotinca bili su više nego impozantni. I to najviše zahvaljujući hodačima ovog kluba, braći blizancima Predragu i Nenadu Filipoviću, koji su bili više puta učesnici Olimpijskih igara i svih ostalih najvećih takmičenja u atletici.


Dvojica izuzetnih sportskih radnika imaju najveće zasluge što se desio procvat atletike u gradu na reci Vlasini, a to su, danas, pokojni Stojan Babstojanski, uspešni privrednik i direktor GP ,,Crna Trava”, kao i veliko trenersko ime u atletici Tomislav Stefanović.
U znak zahvalnosti i pijateta prema ovim ljudima koji su mnogo dali atletici, Atletski klub ,,Vlasotince” , koji je ranije nosio ime AK ,,Crna Trava” organizovao je ,,Atletsku prolećnu ligu” na kojoj je učestvovalo 115 takmičara iz atletskih klubova, kao što su: Balkan (Dimitrovgrad), Pirot (Pirot), Maraton i Radnički (Niš), GAK Leskovac, Dubočica (Leskovac), SFS Borac (Paraćin), Olimpik (Vranje) i domaćin AK ,,Vlasotince”.

  • Na programu su bile discipline krosa, bacačke discipline i hodanje, a tu su ranije naši takmičari imali najbolje rezultate. Imali smo i jednu promotivnu ,,predškolsku trku” na 100 metara. U znak zahvalnosti što su sve dali za atletski sport u našem gradu organizovali smo i dve trke memorijalnog karaktera. Takmičenje hodača nosilo je naziv ,,Memorijalna trka hodača Tomislava Stefanovića”, i trka atletske škole ,,Memorijalni ,,B” kros na 200 metara Stojana Babastojanskog” – upoznaje nas Predrag Filipović vešustruki državni reprezentativac u hodanju i najuspešniji sportista svih vremena u Vlasotincu.
    Da li ste zadovoljni postignutim rezultatima vaših takmičara ?
  • Iznad svega, posebno smo zadovoljni u klubu što smo sa uspehom realizovali ovo takmičenje. Posebno želim da istaknem pomoć privatnih firmi ,,Gruner” i Ciglane ,,Mladost”, kao i Sportskog saveza Vlasotinca. Naravno da smo zadovoljni i rezultatima naših najmlađih takmičara, i tu želim da pomenem osvajače medalja kao što su Mila Jovanović i Sofija Đokić u hodanju, zatim u bacanju kugle Kristina Dimitrijević i Jovana Kostić, kao i kros trci Anđela Icić i Nikola Mladenović.
    Koja su sledeće takmičenja pred vama ?
  • Drugo kolo ,,Prolećne lige u atletici” održaće se 18.maja u Dimitrovgradu, a finale je zakazano za 25.maj u Nišu. U narednom periodu nastavićemo sa radom kako bi smo imali još bolje rezultate. Sama deca gotovo da su se zaljubila u ,,kraljicu sportova” i zato očekujemo svi u klubu da imaju i dobre takmičarske rezultate – optimista je trener Predrag Filipović.


Prati
Obavesti me o
guest

0 Komentara
Najnoviji
Najstariji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Prikaži sve komentare