Zdravlje ubedljivo pobedilo u Zrenjaninu

Ubedljivom pobedom u Zrenjaninu košarkaši Zdravlja su najavili uspešnije dane u nastavku prvenstva. Oni su u utakmicu petog kola pobedili „Proleter“, a rezultat je bio 67:85 (24:19, 19:28, 9:21, 15:17). Domaća ekipa je bila ravnopravna samo u prvoj četvrtini, ali već u drugoj četvrtini gosti prelaze u vođstvo. Na poluvremenu vode sa četiri razlike (43:47) i u nastavku se ta prednost uvećala do 16 poena na kraju treće četvrtine (52:68). Do kraja su samo znalački održavali prednost za drugi trijumf u dosadašnjem toku sezone (67:85).

Za ekipu Zdravlja su igrali: Radivojević 7 (3 skoka), Jugović 15 (5 asistencija), Veličković 22 (7 skokova, 7 asistencija), Nedeljković, Stojković, Petković 6 (5 skokova), Dojčinović 6 (3 skoka), Marić 14 (6 skokova), Prica 6 (7 skokova), Prokić 7 (11 skokova), Ilić 2.

U sledećem, 6. kolu „Zdravlje“ u Leskovcu dočekuje „Železničar“ iz Čačka.