Zdravlje sve bliže Prvoj ligi

Košarkaši „Zdravlja“ nastavljaju sa serijom pobeda u plejofu Druge lige Srbije. Oni su dobili i četvrti susret za redom, a u SRC „Dubočica“ poražena je ekipa beogradskog „Beovuka“ rezultatom 83:72 (15:11 19:24 23:13 26:24). U prvom poluvremenu vođena je izjednačena borba, gde je domaća ekipa bila konstantno u vođstvu, a gosti su bukvalno košem na samom kraju poluvremena došli u vođstvo od 34:35. U trećoj četvrtini razgrani košarkaši „Zdravlja“ sjajnom odbranom dobijaju ovaj period sa 23:13 i u poslednji deo ulaze sa prednošću od 57:48, mada su na dva ipo minuta pre kraja imali i čitavih 15 poena prednosti (57:42). U četvrtoj četvrtini nakon samo dva minuta gosti smanjuju na 59:54, ali serijom 11:0 „Zdravlje“ povećava prednost na, za goste nedostižnih, 70:54. Do kraja su domaći samo čuvali prednost i na kraju sasvim zasluženo pobedili sa 83:72.

Za „Zdravlje“ su igrali: D. Jović 5 (7 skokova), Jovanović 10, Stojković, Petković 12 (6 skokova), Pejović 10 (8 skokova ), Bjelak 18 (6 Skokova), Radivojević 2, Spasić 4, Marković 20 (11 skokova), Đ. Jović 2.

Nakon ovog kola „Zdravlje“ i beogradski „Slodes“ čvrsto drže vrh tabele sa skorom 8/2. Sledećeg vikenda u Leskovac dolazi ekipa „Borca“ iz Zemuna.