Zdravlje poraženo u Valjevu

METALAC“ (VALjEVO) – „ZDRAVLjE“ 76:73 (17:23, 21:22, 17:11, 21:17)

Košarkaši „Zdravlja“ izgubili su prvenstveni duel 11. kola u Valjevu od „Metalca“ rezultatom 76:73 (17:23, 21:22, 17:11, 21:17). Gosti su imali blagu prednost u prvom poluvremenu (38:45), ali je domaćin u nastavku najpre sustigao goste (55:56), a u poslednjoj četvrtini uspeli da dosegnu i najveću prednost na utakmici, jer su u 36. minutu poveli sa 65:57. Leskovčani za dva minuta prave seriju 2:9 i primiču se na korak zaostatka (67:66). U poslednjih dva minuta domaća ekipa je imala preciznije igrače i više smirenosti, povela sa 74:69 na 26 sekundi pre kraja. Košarkaši „Zdravlja“ su imali šut za izjednačenje, ali Jovanović nije bio precizan u bodovi su ostali u Valjevu – 76:73.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Stojković, Hadson 14 (8 skokova), Petković 5, Đorđević 19 (6 skokova), Radivojević 2, Stamenković, Stajić, Jovanović 2, Vujasinović 11 (8 skokova, 5 asistencija), Jović 4, Blekvel 16, Bjelak.

Nakon 11. kola „Zdravlje“ je sa grupom timova koji sa skorom pet pobeda i šest poraza nalaze na 10.-12. mestu. U 12. kolu „Zdravlje“ u Leskovcu dočekuje poslednjeplasirani Slodes.