“Zdravlje“ pobedilo “Slodes“

Košarkaši „Zdravlja“ na svom parketu u SRC „Dubočica“ dobili su utakmicu 12. kola Prve košarkaške lige Srbije protiv ekipe „Slodesa“ iz Beograda rezultatom 82:78 (17:20 26:9 20:18 19:31). Domaćin je ušao kao apsolutni favorit u ovaj meč i sve je izgledalo da će tako biti do trenutka kada je u 8. minutu, pri vođsvu od 15:10 Stamenković dobio najpre tehničku grešku zbog prigovora, a onda bio i isključen. Gosti su ovo komešanje iskoristili i napravili seriju od 2:10, te se na mini odmor otišlo sa 17:20. U nastavku sjajna igra „Zdravlja“ prvenstveno u odbrani, gosti su postigli samo devet poena u ovoj četvrtini i na poluvremenu je rezultat bio 43:29. U trećem periodu igre održavala se rezultatska prednost sa poluvremena i ovaj deo igre se završava 63:47. U poslednjoj deonici „Slodes“ je zaigrao na sve ili ništa i već posle tri minuita uhvatili priključak (65:57), da bi na pet minuta pre kraja najavili neizvesnu završnicu (69:63). Tri ipo minuta pre kraja rezultat je 72:68, a na samo minut ipo pre kraja „Zdravlje“ ima samo koš prednosti 76:75. Upravo tada domaći prave mini seriju od 6:0 i stvaraju, ispostaviće se na kraju, nedostižnu prednost za goste i na kraju ostvarili pobedu od 82:78.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: Cekić, Stojković 6, Hadson 26 (6 skokova), Petković 7 (6 skokova, 4 asistencije), Đorđević 11, Radivojević 1, Stamenković 4 (4 skoka), Stajić, Jovanović 10, Vujasinović 4 (5 asistencija), Jović 9, Bjelak 4.

Nakon 12. kola „Zdravlje“ ima polovičan učinak. Naredno kolo se igra u sredu, a „Zdravlje“ gostuje Novom Pazaru.