Zdravlje opet poraženo

Košarkaši „Zdravlja“ nastavili su seriju poraza. Ovaj put poraženi su u okviru 17. kola na gostovanju u Smederevskoj Palanci od domaće ekipe „Mladost“ sa 87:74 (21:16, 22:18, 23:17, 21:23).

U prvih šest minuta gosti su bili bolji, čak imali i prednost (8:16), ali onda domaća ekipa pravi prekoret serijom od 13:0 i na kraju prve četvrtine vodi sa 21:16. Slična igra i u drugoj četvrtini, „Zdravlje“ uspeva da se primakne na samo četiri razlike u 17. minutu (36:32), ali ponovo dobra završnica domaćin ai na odmor se odlazi sa 43:34. I nastavak donosi sličnu igru, u 27. minutu je 52:47, ali se u poslednju četvrtinu ulazi sa 66:51.

U poslednjoj četvrtini igrači „Zdravlja“ su predali, „Maladost“ je uvećala prednost, ali je u njenim redovima pri kraju došlo do opuštanja, što su gosti iskoristili i uspeli da koliko-toliko ublaže poraz (87:74).

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: Tešović, Jugović 15, Veličković 11 (7 asistencija), Ristić, Dojčinović 16 (8 skokova), Nedeljković, Marić 14 (12 skokova), Prica 14, Prokić 4, Ilić.

Na tabeli „Zdravlje“ je na devetom mestu, sa skorom 6/11, koliko ima i „Železničar“ iz Čačka. Narednog vikenda na programu je 18. kolo kada u Leskovac dolazi zrenjaninski „Proleter“.