“Zdravlje” opet izgubilo

Košarkaši „Zdravlja“ poraženi su u utakmici 28. kola Prve lige Srbije od ekipe „Vojvodine“ iz Novog Sada. Lider na tabeli odneo je bodove iz Leskovca rezultatom 85:93 (19:31 27:18 19:24 20:20). Gosti su mnogo bolje počeli utakmicu, u četvrtom minutu su vodili sa 13 poena prednosti (2:15) i tu prednost održavali do kraja četvrtine (19:31). Posle samo dva minuta druge četvrtine imali su gosti i čtavih 16 poena prednosti (21:37). Usledila je sjajna igra domaćeg tima, koji je serijom od 18:2 uspeo da preokrene rezultat i dođe u dođstvo 44:43 minut pre poluvremena. U tim trenucima Banjac je sa dve trojke vratio prednost gostiju (44:49), a na poluvreme se otišlo sa 46:49. U nastavku „Zdravlje“ je ponovo zapretilo favorizovanim gostima, u 24. minutu ponovo vodi (53:52), ali sledi odgovor Novosađana i njihovo vođstvo 56:64 za samo par minuta. Nedostatak igrača na klupi „Zdravlja“ počeo je da dolazi do izražaja, jer je trener Ristić po ko zna koji put imao samo sedam zdravih igrača na raspolaganju. Gosti u poslednji period igre ulaze sa 65:73 i tu prednost su sačuvali do kraja. Bez obzira na sve, utisak je da bi neko neupućen, prema prikazanoj igru, teško poverovao da je ovo bio duel prvoplasiranog sa poslednjim na tabeli.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: E. Harvi, D. Jović 18 (4 asistencije), Gavrilović 4, Đikić, Stanojković, Tasić 8 (4 skoka), Dugalić 4 (5 skokova), Blekni 16 (5 skokova), Kalahan 14 (7 asistencija), Đorđević-Marinković 21 (4 asistencije).

Naredno, 29. kolo, na programu je subotu. U Leskovac dolazi drugoplasirani „Spartak“ iz Subotice. (kraj) IS/SM