“Zdravlje” izgubilo od “Vojvodine”

Košarkaši „Zdravlja“ izgubili su prvenstveni duel 21. kola AdmiralBet Prve košarkaške lige Srbije od novosadske „Vojvodine“ rezultatom 77:81 (20:21, 25:17, 20:20, 12:23). Specifičnost utakmice je da se posle dužeg vremena sa tribina orilo „lopovi, lopovi“ upućeno sudijskoj trojci. Prvu četvrtinu su gosti dobili, svo vreme su bili u vođstvu, ali u drugom delu igre „Zdravlje“ preokreće rezultat i na odmor se otišlo sa 45:38. U drugom poluvremenu domaći tim je bio bolji, borbeniji i uspevao da održi prednost (65:58). U 34. minutu domaći tim je došao da najveće prednosti do tada od 14 razlike (74:60). Od tada je bilo više kontradiktornih sudijskih odluka, naročito kod presuđivanja faula u napadu domaćeg tima, što je dovelo i do burnih protesta publike. Košarkaši „Vojvodine“ su iskoristili datu mogućnost i uspeli da odnesu bodove iz Leskovca.

Za ekipu „Zdravlja“ su igrali: Jordan 18 (4 asistencije), Stojković, Gavrilović, Morgan 14 (8 skokova), Radivojević, Stamenković 6 (4 skoka), Stajić, Škundrić 10 (6 skokova), Jovanović 12 (11 skokova), Jović 12, Petrov, Blekvel 5.

Nakon 21. kola „Zdravlje“ je i dalje u zoni za ispadanje, ali ipak o svojoj sudbini odlučuju sami. Na dnu je „Kolubara“ (5/16), dok „Dunav“, „Zdravlje“ i „Novi Pazar“ imaju skor 6 pobeda i 15 poraza. U sledećem, 22. kolu „Zdravlje“ gostuje u Užicu i igraće protiv „Slobode“ koja ima samo pobedu više od Leskovčana.