“Zdravlje” izgubilo od “Sloge”

Leskovački košarkaši nisu uspeli da pomrse konce ekipi kraljevačke „Sloge“ u planovima da izbore viši rang takmičenja. „Zdravlje“ je na svom parketu poraženo sa 76:82 (27:17 16:29 18:21 15:15). Domaći su sjajno započeli utakmicu, stvorili 10 poena prednosti i probudili nadu malobrojne publike da možda mogu da pobede favorizovane goste. U drugoj četvrtini gosti su se konsolodovali, iskoristili par grešaka domaćina i na poluvreme se otišlo sa 43:46. U drugom poluvremenu „Sloga“ je uspela da stvori 10 poena razlike i Leskovčani su svo vreme jurili prednost gostiju. Nekoliko puta su uspevali da smanje na 4-5 poena, ali bi gosti, najčešće trojkama, vraćali sigurniju prednost. Doda li se tome i katastrofalni procenat izvođenja slobodnih bacanja (44% – 27 od 61) jasno je da se poraz nije mogao izbeći.

Za „Zdravlje“ su igrali Ristić, Jugović 28 (4 skoka), Tešović (4 skoka), Veličković 21 (7 skokova), Petković 5 (5 skokova), Stojković, Nedeljković, Dojčinović 4, Marić 10 (8 skokova), Prica 8, Prokić, Ilić.

Nakon 20. kola „Zdravlje“ je na 10. mestu sa skorom 7/13, ispred „Konstantina“, „Fer pleja“, „Svetog Đorđa“ (6/14) i „Beovuka 72“ (2/18). U 21. kolu sledi gostovanje u Beogradu, poslednjeplasiranom timu „Beovuk 72“.