Vranjski maratonci proteklog vikenda su nastupili na tri trke

VRANJE

Na trci od 10 kilometara koja je održana, u subotu, na Ceru Kristijan Stošić zauzeo treće mesto, iza Dajevića i Dukadinovića.

U nedelju na maratonu Plavi krug u Beogradu trčali su Kristijan Stošić i Saša Ćuković. Kristijan je osvojio prvo mesto i ujedno postavio novi rekord staze, dok je Saša stigao petnaesti i osvojio visoko mesto sa novim ličnim rekordom od 3,28 minuta i na taj način popravio za čak 22 minuta.

Klub se zahvaljuje gradu Vranju na podršci kao i firmama “Kavim Jedinstvo” i “Kema” iz Bujanovca.

Možda najveći utisak ovog vikenda je učešće članova AK “Vranjski maratonci” Sanje Nakić i Miloša Antića na polumaratonu u Bejrutu u Libanu. Prvi Bejrutski maraton održan je 2003. godine, a na ovom šestaestom po redu učestvovalo je preko 5.000 učesnika.

Sanja Nakić je oduševljena Bejrutom.

“Drago mi je što sam uspešno zavšila trku i što sam na ovaj način uspela da malo više upoznam Bejrut i duh ovog grada”.

Miloš Antić, inače sportski direktor kluba kaže da mu je bila čast da predstavlja Vranje i Vranjske maratonce na svom tridesetom polumaratonu i da je sa trke poneo lepe utiske. Pohvalio je organizatore trke i nada se da će još jednom ponoviti učešće u Libanu.

Naredna trka za “Vranjske maratonce” je za dve nedelje u Prilepu.