Vlasina od gubitnika postaje pobednik

VLASOTINCE

Fudbalska igra vrlo često je nepredvidiva, a ishod jedne utakmice zna da bude vrlo često do samog njenog kraja krajnje (ne)izvestan. Tako nešto desilo se ove nedelje u okviru 27. kola Srpske lige ,,Istok”. Fudbaleri Vlasine bili su praktično nokautirani u prvih pola sata igre, u susretu sa ekipom ,,staklaraca” u Paraćinu i mnogi na stadionu pomislili su da je pitanje pobednika u ovom meču rešeno, jer domaći igrači uspeli su da tri puta u tom delu igre pogode mrežu golmana ,,Rosuljaca” za kapitalno vođstvo od 3:0. Ovako rano i visoko vođstvo domaćina kao da je iznenadilo domaće igrače koji su izgleda pomislili da je pitanje konačnog pobednika rešeno, pa je od briljantnog i njihovog silovitog početka, iz neobjašnjivih razloga u potpunosti pali u igri i dozvolili vlasotinačkog srpskoligašu da se vrati u igru, pogotkom Milana Stojanovića u 30.minutu igre. U drugom poluvremenu na terenu kao da je postojala samo jedna ekipa. Fudbaleri trenera Dragana Nikolića preuzeli su sve konce u svojim rukama, odnosno nogama i od gubitnika Vlasina je postala pobednik. Već u samom začetku drugog dela igre, tačnije u 48.minutu Marković je zatresao mrežu golmana domaće ekipe, a samo sedam minuta kasnije ,,Rosuljci” su postigli i treći pogodak za poravnanje rezultata na 3:3. Ni tada nisu stali fudbaleri iz varoši vlasotinačke već su nastavili sa napadima na gol domaće ekipe i u 56.minutu postigli još jedan pogodak za konačan rezultat 3:4 za Vlasinu.
Pobedom u Paraćinu i osvajanjem nova tri boda Vlasina je već sada skoro obezbedila opstanak u ligi u koji mnogi pre početka sezone nisu verovali. Pored Timočanina iz Knjaževca i Žitorađe, koji su sigurni putnici za zonaški stepen takmičenja, po svemu sudeći pridružiće im se i ekipa Pčinje iz Trgovišta koja bodovni zaostatak teško da može nadoknaditi u poslednja tri prvenstvena kola.
U nedelju u Vlasotincu stiže ekipa Radničkog iz Svilajnca koja je u ovom kolu doživela katasrofalan poraz od 0:5 na svom terenu u meču sa liderom na tabeli ekipom Trajala iz Kruševca. Pobedom u ovom susretu fudbaleri vlasotinačkog srpskoligaša mogli bi da proslave dva kola pre kraja opstanak u društvu ekipa srpskoligaškog ,,Istoka”. (kraj) VS/LJS