VRANJE
U okviru „Programa za odgovornu vlast“, koji lokalna samouprava realizuje sa USAID-om urađena je revizija Lokalnog antikorupcijskog plana grada Vranja, rekao je zamenik gradonačelnika Nenad Antić na sednici Skupštine grada koja je održana u četvrtak.
Doradu Lokalnog antikorupcijskog plana sprovela je radna grupa, uz stručnu i logističku pomoć organizacije Transparentnost Srbija i njenog programskog direktora Nemanje Nenadića.
Za Grad Vranje LAP predstavlja preventivni antikorupcijski mehanizam i mehanizam za uvođenje načela dobrog upravljanja i dobre uprave u rad organa i službi Grada i drugih organa javne vlasti.
„Cilj usvajanja ovog dokumenta je da se Grad Vranje učini otpornijim na koruptivne rizike koji postoje u okviru u kome ostvaruje svoje nadležnosti“, istakao je Antić.
On se zahvalio USAID-u na podršci u realizaciji ovog projekta.
Odbornici Grada Vranja na današnjoj sednici usvojili su i informaciju o stepenu uskladjenosti planiranih i realizovanih aktivnosti iz programa poslovanja javnih preduzeća, društava, kapitala i drugih oblika organizovanja u periodu od 1. januara do 30. juna.
Prihvaćen je i Predlog Odluke o izmeni Odluke o utvrđivanju maksimalnog broja zaposlenih na neodređeno vreme u sistemu lokalne samouprave.
Predlog podrazumeva preraspodelu u cilju bolje organizacije, a broj zaposlenih i dalje će biti 1.199.
Jasmina Veljković imenovana je za direktora Regionalnog centra za talente u Vranju.
Doneta su i pojedina kadrovska rešenja u školskim odborima.