Sigurna pobeda rukometaša “Dubočice”

Rukometaši leskovačke Dubočice 54  pobedili su večeras ekipu Zlatara iz Nove Varoši rezultatom 28:23 (13:11).

U prvom poluvremenu vodila se izjednačena borba, a domaćin je tek pri kraju poluvremena, u poslednjih pet minuta, uspeo da ostvari prednost od dva gola razlike.

U nastavku igre čvršća odbrana Dubočice stvorila je mogućnost češćih kontranapada, tako da se prednost uvećavala do maksimalnih osam golova razlike (24:16 u 49. minutu igre).

Blago opuštanje u igri domaćih gosti koriste i smanjuju na 24:20 pet minuta pre kraja, ali to je sve što su uspeli da urade.

Na kraju zaslužena pobeda Dubočice 54 rezultatom 28:23.
Stanković, strelac šest golova, proglašen je za igrača utakmice, sa pet postignutih golova istakli su se i Manić i Vasić.
U narednom kolu na redu je gostovanje u Lapovu i susret sa tamošnjom Lokomotivnom.