Prva pobeda košarkaša Zdravlja u ovoj sezoni

Košarkaši Zdravlja ostvarili su prvu pobedu u ovoj sezonu savladavši ekipu „Mladost“ iz Smederevske Palanke sa 95:72 (21:26, 19:20, 34:12, 21:14).

U prvom poluvremenu je izgledalo da će domaći zabeležiti još jedan poraz, jer su košarkaši „Mladosti“ imali u 16 minutu  12 poena prednosti (28:40). Trojkama Veličkovića i Jugovića, kao i poenima Prokića na odmor otišlo sa samo šest poena prendosti za goste (40:46).

U nastavku domaći konačno zaiograli onako kako njihovi navijači to od njih očekuju.

Sigurni u odbrani, za čitavo drugo poluvreme su primili samo 26 poena. U 26. minutu je bilo već 64:53, a do kraja se prednost samo uvećavala do konačnih 95:72.

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Ilić 3, Marić 6 (6 skokova, 7 asistencija), Veličković 15 (11 asistencija, 7 skokova, 5 ukradenih lopti), Petković 5, Jugović 31 (5 skokova, 7/11 za tri), Dojčinović 5, Stojković 2, Prokić 10 (6 skokova), Prica 7 (3 skoka), Nedeljković, Radivojević 11 (3/5 za tri).

U narednom, 5. kolu, košarkaši „Zdravlja“ će u Zrenjaninu odmeriti snage sa „Proleterom“.