Posle dužeg posta Vlasina se najazad osladila pobedom

VLASOTINCE

Najzad su se i fudbaleri Vlasine osladili pobedom u 20.kolu u susretu sa ekipom Jedinstva iz Paraćina. Za ekipu trenera Dragana Nikolića ovo je bio meč od posebne važnosti i sve osim pobede bila bi prava katastrofa za njegovu ekipu koja ima malu bodovnu zalihu i do kraja prvenstvene sezone moraće da uloži mnogo napora ukoliko želi da i dalje bude u srpskoligaškom duštvu fudbalskog ,,Istoka”. Ni u ovoj utakmici fudbaleri vlasotinačkog srpskoligaša nisu se iskazali onako kako to žele njihovi navijači. Posebno slabu igru domaći igrači su pokazali u prvom poluvremenu kada nisu praaktično nisu ništa uradili pred golom svog rivala. Jedino što je vredno pomene to je bio 21.minut kada je sudija Miloš Milenković iz Kruševca iz igre isključio gostujućeg igrača Novkovića zbog nepristojnog ponašanja.
U nastavku drugog dela ige domaći igrači krenuli su ofanzivnije i borbenije, pa su tako već u 50.minutu postigli vodeći pogodak, a strelac je bio Veljko Bogdanović. Iako su Paraćinci bili sa desetoricom igrača na terenu nisu se predavali već su se hrabro isprsili sve u želji da stignu do pogotka. Međutim tu tim svojim nastojanjima nisu uspeli, a tri minuta pre kraja ovog, ne baš kvalitetnog meča, pogodak je postigao Lazar Mitrović za veoma važnu pobedu od 2:0.
Narednog vikenda fudbaleri Vlasine putuju u komšijski Pirot gde ih očekuje ekipa Radničkog koja se ove sezone nije proslavila dobrim igrama i dobrim rezultatima. Mnogo toga ne štima u njihovim redovima i to je prilika da ,,Rosuljci” pokušaju da dođu do celog plena kako bi krenuli ka sredini tabele i došli u mirnije vode. (kraj) VS/LJS