NIŠ
Na Bulevaru Nemanjića, u blizini tržnog centra “Delta planet” počela izgradnja parka površine jednog hektara, a prema rečima gradonačelnice Dragane Sotirovski koja je zajedno sa gradskim većnikom Nenadom Stankovićem obišla radove na početku izgrdanje novog parka, novac za tu namenu obezbedila je kompanija “Delta”.
“Izgradnjom ovog parka Niš će dobiti lepu zelenu oazu. Nadam se da će se našim sugrađanima koji žive u ovom delu grada idejno rešenje za budući izgled parka dopasti. Park će biti opremljen potrebnim mobilijarom, biće tu i česma, a narednih godina kako se bude punio budžet planiraćemo i izgrdanju fontane u kružnom toku koji se ovde nalazi i koji prvi u gradu ima i vodu i struju”, kazala je gradonačelnica Dragana Sotirovski.
Gradonačelnica Sotirovski je kazala da će predstavnici grada razgovarati sa guvernerom Južnog Sinaja da možda nešto od simbola Egipta postave u novom parku i da to bude park prijateljstva izmedju dve zemlje, pošto su gosti egipatskog grada iz Šarm el Šeika predložili da urede jednu zelenu površinu u Nišu.
“To su za sada ideje koje su i oni sami predložili tokom nedavne posete Nišu ali videćemo da li će to tako i biti, ali se radujem što će građani ovog dela grada dobiti jedan nov sadržaj”, dodala je Sotirovski.
Ona je najavila da će naredne godine park “Čair” biti obnovljen sadnjom novog zelenila i obnovom pešačkih staza. Radi se i na projektu izgradnje parka u Mokranjčevoj ulici i to na zahtev građana koji žive u tom delu grada.
“Park na Bulevaru Nemanjića donacija je kompanije “Delta” tako da Grad Niš njegova izgradnja neće koštati ni jedan dinar”, kazao je gradski većnik Nenad Stanković prilikom obilaska gradilišta.
“U toku je tehnička priprema, uređenje zemljištam vađenje panjeva od drveća koje jet u bilo, posle toga kreću zemljani radovi, izvođenje podzemne instalacije i uređenje staza i zelenih površina. Prva faza radova trebalo bi da bude završena do 1. novembra, a nakon toga će biti postavljeno osvetljenje i parkovski mobilijar. U drugoj fazi koja će krenuti naredne godine biće postavljen mobilijar za dečije igralište. Mislim da ćemo na proleće završiti sve radove”, kazao je Stanković i dodao da je cilj da u parku bude što više zelenih površina, a što manje staza.
“U parku neće biti komercijalnih sadržaja, neće biti kafića i trafika. Lipe koje se nalaze na obodu parka biće sačuvane”, naglasio je većnik Nenad Stanković.