Plivači “Dubočice”osvojili 59 medalja na prvenstvu Srbije, oborili više od 20 nacionalnih rekorda

U Zrenjaninu je održano prvenstvo Srbije u plivanju za kadete, juniore i seniore. Na ovom prvenstvu učestvovalo je 488 plivača iz 41 kluba iz cele Srbije, a među njima su se našli i plivači dva leskovačka plivačka kluba. Plivači „Dubočice“ su osvojili drugo mesto u generalnom plasmanu, a tome je doprinelo osvajanje 59 medalja i postavljanje preko 20 nacionalnih rekorda. Od 59 medalja, 30 je bilo zlatnih, 11 srebrnih i 18 bronzanih. Osvajači medalja bili su:

9. Obradović Ognjen – 1 srebro

Štafete „Dubočice“ i u juniorskoj i u seniorskoj kategoriji osvojile su 5 zlatnih i po 1 srebrnu i bronzanu medalju. Oboreno je preko 20 nacionalnih rekorda i u junorskoj i u apsolutnoj (seniorskoj) kategoriji. Rekorde su obarali Živanović Uroš, na svim disciplinama prsnog stila, kao i na 50 i 100 delfim i 100 miks, Marković Jana na 100 leđno, kao i skoro sve štafete, od čega i 3 seniorska rekorda. Na ovom prvenstvu oborena su i dva evropska juniorska rekorda u štafetama u kojim su učestvovali plivači Dubočice, pod okriljem reprezentacije Srbije.

Drugi leskovački klub, PK „Leskovac“ predstavila su šest plivača koji su osvojili ukupno 8 medalja.