putlocker movies

maltepe escort alanya escort kartal escortantalya escort youwiniptv pulibetpulibet

PDD I DPA mogu da prave većinu u Nacionalnom savetu

BEOGRAD-BUJANOVAC-PREŠEVO-MEDVEDJA-NOVI PAZAR

Prema privremenim rezultatima Republičke izborne komisije za članove Nacionalnog saveta albanske nacionalne manjine na 97,62 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 39,40 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista ALTERNATIVA ZA PROMENE (AZP) – ŠĆIPRIM ARIFI ALTERNATIVA PËR NDRYSHIM (APN) – SHQIPRIM ARIFI, osvojila je 26,73 odsto glasova ili 4 mandata,
Izborna lista DEMOKRATSKA PARTIJA – Dr sc NAGIP ARIFI PARTIA DEMOKRATIKE – Dr sc NAGIP ARIFI, osvojila je 15,63 odsto glasova ili 2 mandata,
Izborna lista PARTIJA ZA DEMOKRATSKO DELOVANjE – ŠAIP KAMBERI PARTIA PËR VEPRIM DEMOKRATIK – SHAIP KAMBERI, osvojila je 32,69 odsto glasova ili 6 mandata,
Izborna lista Sami Salihu – Pokret za Reforme / Sami Salihu – Lëvizja për Reforma, osvojila je 8,83 odsto glasova ili 1 mandat,
Izborna lista DEMOKRATSKA PARTIJA ALBANACA – Dr sci. RAGMI MUSTAFA PARTIA DEMOKRATIKE SHQIPTARE – Dr. Sc. RAGMI MUSTAFA, osvojila je 12,35 odsto glasova ili 2 mandata i
Izborna lista Udruženje „Albanski forum za ekonomski razvoj u Srbiji“ – Muharem Saljihu Shoqata Forumi shqiptar për zhvillim ekonomik në Serbi – Muharem Saljihu, osvojila je 2,78 odsto glasova ili 0 mandata.

Za članove Nacionalnog saveta aškalijske nacionalne manjine na 98,67 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 45,12 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista “ZA POBEDU” – Erdelj Osman, osvojila je 46,85 odsto glasova ili 7 mandata,
Izborna lista AŠKALIJE, ALI ZAJEDNO – ILjAZ RAMADANOVIĆ, osvojila je 25,12 odsto glasova ili 4 mandata i
Izborna lista „BUDUĆNOST AŠKALIJA“, osvojila je 26,12 odsto glasova ili 4 mandata.

Za članove Nacionalnog saveta bošnjačke nacionalne manjine na 95,07 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 52,31 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista SAMOOPREDELjENjE – dr Sulejman Ugljanin / SAMOOPREDJELJENJE – dr. Sulejman Ugljanin, osvojila je 40,02 odsto glasova ili 14 mandata,
Izborna lista MATICA BOŠNjAČKA – AKADEMIK MUAMER ZUKORLIĆ MUFTIJA MATICA BOŠNJAČKA – AKADEMIK MUAMER ZUKORLIĆ MUFTIJA, osvojila je 36,78 odsto glasova ili 13 mandata,
Izborna lista „VAKAT JE – Prof. dr SAIT KAČAPOR“ / „VAKAT JE – Prof. dr. SAIT KAČAPOR“,osvojila je 21,80 odsto glasova ili 8 mandata i
Izborna lista „STARI DEDO“ / „STARI DEDO“, osvojila je 0,60 odsto glasova ili 0 mandata.

Za članove Nacionalnog saveta bugarske nacionalne manjine na 98,75 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 56,73 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista „DA VRATIMO DOSTOJANSTVO NARODU“ – STEFAN KOSTOV, osvojila je 12,60 odsto glasova ili 2 mandata i
Izborna lista “To smo mi” – Prirodni pokret – “Tova sme nie” – prirodno dviženie – Vladimir Zaharijev – Vladimir Zahariйev, osvojila je 83,64 odsto glasova ili 17 mandata.

Za članove Nacionalnog saveta bunjevačke nacionalne manjine na 100 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 25,76 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista BUNjEVCI ZAJEDNO, osvojila je 67,01 odsto glasova ili 13 mandata i
Izborna lista Udruženje građana „Bunjevačko kolo“ Sombor, osvojila je 31,26 odsto glasova ili 6 mandata.

Za članove Nacionalnog saveta vlaške nacionalne manjine na 97,18 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 54,35 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista VLASI ZA SRBIJU, osvojila je 93,35 odsto glasova ili 22 mandata i
Izborna lista Udruženje „Gergina“ Negotin-Primarijus dr Siniša Čelojević, osvojila je 4,78 odsto glasova ili 1 mandat.

Za članove Nacionalnog saveta grčke nacionalne manjine na 99,22 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 12,90 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista ”GRCI ZAJEDNO – ΕΛΛΗΝΕΣ ΜΑΖΙ” – Petar Rodifcis-Nađ, osvojila je 97,48 odsto glasova ili 15 mandata.

Za članove Nacionalnog saveta egipatske nacionalne manjine na 100 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 56,49 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista “ESNAF” – Kujtim Demir, osvojila je 43,02 odsto glasova ili 6 mandata,
Izborna lista ‚‚EGIPĆANI ZA MIR, STABILNOST I PROSPERITET U SRBIJI AGIM AJRA“, osvojila je 24,74 odsto glasova ili 4 mandata i
Izborna lista TI BIRAŠ SVOJU BUDUĆNOST, osvojila je 31,11 odsto glasova ili 5 mandata.

Za članove Nacionalnog saveta mađarske nacionalne manjine na 98,78 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 36,54 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista „Magyar Összefogás – Mađarska sloga“, osvojila je 82,73 odsto glasova ili 30 mandata i
Izborna lista MAĐARSKI POKRET, Žoldoš Ferenc – MAGYAR MOZGALOM, Zsoldos Ferenc, osvojila je 15,93 odsto glasova ili 5 mandata.

Za članove Nacionalnog saveta nemačke nacionalne manjine na 99,58 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 47,14 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

„Gerhard“ Podunavske Švabe – zajedno, Antun Bek, osvojila je 57,00 odsto glasova ili 9 mandata,
NEMAČKA LISTA – DEUTSCHE LISTE, osvojila je 23,58 odsto glasova ili 3 mandata i
PODUNAVSKE NEMICE I NEMCI, SVI ZAJEDNO – DONAUSCHWÄBINNEN UND SCHWABEN, ALLE ZUSAMMEN!, osvojila je 17,81 odsto glasova ili 3 mandata.

Za članove Nacionalnog saveta poljske nacionalne manjine na 100 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 45,22 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista SVIM SRCEM ZA POLjAKE, osvojila je 98,08 odsto glasova ili 15 mandata.

Za članove Nacionalnog saveta romske nacionalne manjine na 97,83 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 50,69 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista „SVEEVROPSKI ROMSKI POKRET“, osvojila je 83,23 odsto glasova ili 32 mandata,
Izborna lista ROMI ODLUČNO ZA SRBIJU, osvojila je 4,58 odsto glasova ili 1 mandat,
Izborna lista RESPEKT ZA ROME – VLADAN STANOJEVIĆ, osvojila je 3,36 odsto glasova ili 1 mandat,
Izborna lista SAVEZ DRUŠTAVA ROMA REPUBLIKE SRBIJE „SLOŽNO I ZAJEDNO ZA BOLjE SUTRA ROMA“,osvojila je 2,51 odsto glasova ili 0 mandata i
Izborna lista Ujedinjena partija Roma – Jekutni Partija Romani, osvojila je 4,68 odsto glasova ili 1 mandat.

Za članove Nacionalnog saveta rumunske nacionalne manjine na 99,18 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 49,01 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista „Rumunska lista – Dr Jon Omoran Lista Românească – Dr Ion Omoran“, osvojila je 54,10 odsto glasova ili 13 mandata,
Izborna lista SNAGA RUMUNA – TIHAN MATASAREVIĆ PUTEREA ROMÂNILOR – TIHAN MATASAREVICI, osvojila je 4,26 odsto glasova ili 1 mandat,
Izborna lista ČAST I DOSTOJANSTVO! ZA RUMUNE – Daniel Petrović CINSTE ȘI DEMNITATE! PENTRU ROMÂNI – Daniel Petrovici, osvojila je 26,32 odsto glasova ili 6 mandata i
Izborna lista Rumunsko bratstvo – Frația românească, osvojila je 13,39 odsto glasova ili 3 mandata.

Za članove Nacionalnog saveta rusinske nacionalne manjine na 98,82 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 47,82 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista Rusini zajedno / Rusnaci vєdno, osvojila je 38,44 odsto glasova ili 8 mandata,
Izborna lista Biti i ostati RUSIN – OLENA PAPUGA – Buc i ostac RUSNAK – OLENA PAPUҐA, osvojila je 15,89 odsto glasova ili 3 mandata,
Izborna lista ’’Za Rusine – Željko Kovač“ – „Za Rusnacoh – Želьko Kovač“,osvojila je 16,44 odsto glasova ili 3 mandata,
Izborna lista Rusinska budućnost / Ruska budučnosc, osvojila je 8,93 odsto glasova ili 2 mandata,
Izborna lista Lista slobodnih kandidata Lїstina šlєbodnih kandidatoh, osvojila je 9,82 odsto glasova ili 2 mandata,
Izborna lista I mi smo Rusinke / Rusini – I mi Ruskinї / Rusnaci, osvojila je 3,54 odsto glasova ili 0 mandata i
Izborna lista MLADI IMAJU PREDNOST – MLADI MAЮ PREDNOSC, osvojila je 5,61 odsto glasova ili 1 mandat.

Za članove Nacionalnog saveta slovačke nacionalne manjine na 99,47 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 34,39 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista SLOVACI NAPRED! – SLOVÁCI VPRED! – PAVEL SUROVI SLOVACI NAPRED! – SLOVÁCI VPRED! – PAVEL SUROVÝ, osvojila je 25,63 odsto glasova ili 8 mandata,
Izborna lista MATICA SLOVAČKA U SRBIJI – LjIBUŠKA LAKATOŠ MATICA SLOVENSKÁ V SRBSKU – LIBUŠKA LAKATOŠOVÁ, osvojila je 45,66 odsto glasova ili 14 mandata,
Izborna lista Hej, Slovaci! – Mihal Balaž, Hej, Slováci! – Michal Baláž, osvojila je 15,35 odsto glasova ili 4 mandata i
Izborna lista Liga Slovaka Vojvodine Liga Slovákov Vojvodiny, osvojila je 10,94 odsto glasova ili 3 mandata.
Za članove Nacionalnog saveta slovenačke nacionalne manjine na 99,32 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 28,46 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista Slovenci zajedno – Slovenci skupaj, osvojila je 99,17 odsto glasova ili 15 mandata.

Za članove Nacionalnog saveta ukrajinske nacionalne manjine na 100 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 40,87 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista KOLOMEJKA – Nikola Ljahović, osvojila je 19,47 odsto glasova ili 3 mandata,
Izborna lista „Tvoj narod, tvoj glas – Zajedno za Ukrajince – Miroslav Hočak“, osvojila je 25,59 odsto glasova ili 4 mandata,
Izborna lista GRUPA BIRAČA „SENjUK“ – IVAN KUZMA, osvojila je 32,72 odsto glasova ili 5 mandata,
Izborna lista „SLAVKO BARANOVSKI“ – „DOBRA VOLjA“, osvojila je 12,16 odsto glasova ili 2 mandata i
Izborna lista „KALINA“ – PETAR ZAKAMAROK, osvojila je 8,50 odsto glasova ili 1 mandat.

Za članove Nacionalnog saveta češke nacionalne manjine na 98,59 odsto obrađenih biračkih mesta, glasalo je 61,47 odsto birača, a izborne liste su osvojile sledeći procenat glasova, odnosno, mandata:

Izborna lista Češka budućnost – Davorin Škornjička, osvojila je 17,42 odsto glasova ili 2 mandata,
Izborna lista “Zajednica Čeha u Srbiji“ / “Česka komunita v Srbsku“, osvojila je 54,52 odsto glasova ili 9 mandata i
Izborna lista Česi Vojvodine, Beograda i Šumadije – za Čehe cele Srbije / Češi z Vojvodiny, Bělehradu a Šumadie – pro Čechy celého Srbska, osvojila je 26,47 odsto glasova ili 4 mandata.

Predsednik Republičke izborne komisije Vladimir Dimitrijević je istakao da će Komisija konačne rezultate izbora utvrditi u zakonom propisanom roku, odnosno 96 časova nakon zatvaranja birališta, u četvrtak, 8.novembra 2018.godine.

Takođe, on je naveo i da je do sada u Komisiju pristiglo četiri prigovora o kojima će Komisija odlučivati u zakonom propisanom roku, odnosno, i roku od 96 časova nakon zatvaranja biračkih mesta.

Ostavite komentar

avatar
  Prati  
Obavesti me o