Novi poraz “Zdravlja”

Leskovački košarkaški prvoligaš „Zdravlje“ i na drugom gostovanju je poraženo. Ovog puta bolja je bila ekipa „Spartaka“ iz Subotice rezultatom83:70 (20:26, 24:13, 19:14, 20:17). Opravdanje se može potražiti u nekompletnom timu, s obzirom da se povređenom Maksimu Gorbachovu pridružio i Dvejn Morgan. Leskovčani su u prvoj četvrtini imali i 8 poena prednosti, a na prvu pauzu se otišlo sa 20:26. U drugoj četvrtini domaći dolaze do izjednačenja u 16. minutu (37:37), a na odmor odlaze sa prednošću domaćina 44:39. U nastavku „Spartak“ polako povećava prednost i u poslednju četvrtinu ulazi sa 63:53. Ovu prednost su očuvali do kraja i zasluženo pobedili sa 83:70.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Petković 4 (6 skokova, 5 asistencija), Tavakalajan 11, Jovanović 8 (5 skokova), Jović 7, Stojanović 8, Stojković 5 (5 asistencija), Gavrilović, Morgan, Radivojević 2, Stajić, Lampkin 16 (6 skokova), Škundrić 9 (4 skoka, 4 asistencije).

U sredu će se odigrati 3. kolo AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, a u Leskovac dolazi „Čačak 94“. Utakmica se igra od 17 časova u SRC „Dubočica“.