Novi poraz Vlasine

LESKOVAC-VLASOTINCE

Posle pobede u prošlom kolu na svom terenu protiv ekipe Žitorađe mnogi su se ponadali da je prošla rezultatska kriza fudbalera Vlasine. Međutim, sa serijom neuspešnih rezultata fudbaleri Vlasine nastavili su i u ovom 10.kolu u Knjaževcu protiv domaće ekipe Timočanin.

Prvom pogotku u 16. minutu radovali su se ,,Rosuljci” a strelac je bio Mitrović. Ne baš dobru igru odbrane Vlasine iskoristili su domaći igrači da poravnaju rezultat na 1:1 u 40. minutu, što je i bio rezultat prvog dela igre.

Po drugi put, u nastavku drugog poluvremena, prvi pogodak postigli su napadači Vlasine a strelac je bio Stefanović u 53. minutu. Posle samo destetak minuta ekipa Timočanina je izjednačila rezultat na 2:2.

Kad kola krenu niz brdo teško ih je zaustaviti, naročito ako su greške igrača odbrane kobne po svoju ekipu. Na prethodnom gostovanju u Jagodini domaći igrači u nadoknadi sudijskog vremena došli su do pobede sa penala, a tako nešto dogodilo se i u Knjaževcu. U samo finišu meča dosuđena je najstroža kazna za ekipu domaćina iz koje su fudbaleri Timočanina pogodili mrežu za konačan rezultat 3:2 za ekipu domaćina.

Ovim porazom vlasotinački srpskoligaš još više je zakomplikovao svoju poziciju na tabeli i u svaki naredni susret moraće da ulazi sa imperativom pobede, jer jedino tako mogu se nadati da izbegnu selidbu u niži stepen takmičenja.
U nedelju na ,,Rosulji” u goste ekipa Dunava iz Prahova to je dobra prilika da se prekine sa serijom loših igra i poraza Vlasine. (kraj) VS/LJS