LESKOVČANI POBEDOM OBRADOVALI NAVIJAČE

U utakmici 2. kola Druge lige Srbije odigranoj u Leskovcu, košarkaši Zdravlja su nošeni podrškom sa tribina zabeležili prvu pobedu u sezoni protiv neugodne ekipe Mladosti iz Smederevske Palanke.

Utakmica je završena pobedom Leskovčana rezultatom 83:75, po četvrtina,a 23:11, 20:22, 16:22 i 24:20.
Domaći košarkaši su nošeni podrškom sa tribina na kojima je i pored jake kiše bilo više od 800 navijača na početku meča stekli 16 poena prednosti (9. minut 23:7). Gosti se nisu predavali, ali je domaćin i u drugom periodu imao velikih 16 poena “viška” (16. minut 37:21).

Leskosvac KK Zdravlje

Borbeni gosti su ipak uspeli da se vrate u meč, pa su Leskovčani u poslednju četvrtinu ušli sa samo 4 ponea prednosti (59:55). U odlučujućim minuta presudilo je iskustvo i kvalitet domaćina, koji je u 33. minutu ponovo bio 16 poena “plusu” (72:56). Rutinskom i sigurnom igrom u završnici Leskovčani su stigli do pobede u drugoj utakmici koju su odigrali u 4 dana.
U trećem kolu Zdravlje gostuje u Zrenjaninu gde će odmeriti snage sa domaćim Proleterom.