Leskovački derbi pripao Hisaru

U međusobnom duelu dve leskovačke ekipe pobedu su ostvarile košarkašice „Hisara“ rezultatom 69:53 (12:11, 22:05, 16:18, 19:19). One su na najbolji način iskoristile nepovezanu i nervoznu igru „Dubočice“, posebno u drugoj četvrtini i na poluvreme se otišlo sa 34:16. U nastavku igre ubrzo je prednost uslovno rečeno domaće ekipe iznosila u jednom trenutku i 24 poena prednosti. „Dubočica“ je pokušala da mirnijom igrom preokrene rezultat. U jednom trenutku, u 33. minutu je izgledalo i da je preokret moguć, s obzirom da je prednost iznosila samo osam poena. Međutim, nekoliko grešaka su igračice „Hisara“ kaznile poenima i potpuno zasluženo došle do prve pobede u ovoj sezoni.

Za pohvalu je bila i atmosfera na tribinama, jer su obe ekipe imale podršku svojih navijača kakvu bi poželeli i mnogo poznatiji klubovi.

KK „Hisar“: Jovanović N., Ilić K. 18, Milović E. 21, Žižić M. 15, Belenzada S. 2, Marković E., Knežević A., Jovanović I. 13, Filipović M., Krstić M.

ŽKK „Dubočica“ Pejić I. 4, Pavlović K. 4, Aleksić I., Kostić J. 2, Filipović N. 11, Cekić N. 11, Stanković Marta 1, Mitić N. 3, Stanković Mina, Lazić J. 8, Ristić T. 9, Stevanović I.

Nakon petog kola „Hisar“ ima skor od jedne pobede i četiri poraza, dok „Dubočica“ ima četiri poraza. Sledećeg vikenda „Hisar“ gostuje ekipi „Sistem 2000“ u Smederevskoj Palanci, dok „Dubočicu“ očekuje zaostali susret sa „Borom“ i gostovanje „Bagdali“ u Kruševcu.