Košarkašice Actavis Akademije pobedile ekipu iz Smederevske Palanke

U devetom kolu Druge ženske košarkaške lige  košarkašice Akavis Akademije pobedile su ekipu Palanke 2012 iz Smederevske Palanke rezultatom  82:68 (16:12; 19:11; 31:12; 16:33)

Iako oslabljene neigranjem povređenog kapitena Marije Jović, mladi tim Aktavis akademije od početka je zaigrao sigurno i stalno uvećavao prednost pogaćajući sa svih pozicija. Gostujuća ekipa je doputovala sa osam igračica, tako da zbog „kratke“ klupa nisu ni mogle da se žešće suprostave. Rezultat je stalno uvećavan u korist domaćina, da bi na kraju tereće četvrtine dostigao maksimalnih 31 poen (66:35). U poslednjoj četvrtini dolazi do velikog opuštanja Leskovčanki, što gošće iz Smederevske Palanke koriste i serijom trojki uspevaju da ublaže poraz. Kod domaćina Jovana Lazić kao kapiten je predvodila ekipu na najbolji način, sjajnom odbranom uz 12 postignutih koševa. Posle dužeg vremena zablistala je i Marija Jovanović, postigavši 18 koševa. Preciznošću se istakla i Emilija Milović koja je ubeležila 19 poena.

Trener Zoran Kostadinović kaže da je relativno zadovoljan rezultatom.

Sledećeg vikenda Aktavis akademija je ponovo domaćin, ovog puta protiv niškog Studenta 2.

Nakon toga sledi pauza u prvenstvu mesec dana.