NIŠ
Vreme je konačno da saberemo Karađorđevu hrabrost i Miloševu mudrost i da prekinemo sa podelama u našem društvu koje su neretko bile ideološke i koje su nas dovele do stanja u kojem se sada nalazimo“, rekla je Milica Djurdjević Stamenkoviski, predsednica Srpske stranke Zavetnici na konvenciji Zavetnika u Nišu. Rečima „želimo da budemo svoj na svome“, ona je objasnila da su jedina stranka koja na izbore izlazi samostalno. Istakla je da je u okviru predizborne kampanje obišla veći broj mesta na jugu Srbije gde su izrazito veliki politički pritisci, partijsko zapošljavanje, ucene i progon političkih neistomišljenika.
Obraćajući se prisutnima istakla je da se Zavetnici ne bave ni Đilasom ni Vučićem i naglasila da se malo govori o Srbiji. Po njenim rečima, Zavetnicima posle izbora ne pada na pamet da prave bilo kakvu vladu s bilo kojom od te dve političke grupacije.
„Mnogima koji pokušavaju da nas svrstaju i danima prišivaju različite etikete, poručujemo da se ne bavimo ni Djilasom ni Vučićem. Previše se priča o njima, a premalo o Srbiji“, izjavila je predsednica Srpske stranke Zavetnici.
Dodala je da će kao poslanica ili neko ko će voditi poslaničku grupu inicirati donošenje zakona koji će zaštiti majke i roditelje dece koja imaju smetnje u razvoju.
“Njima mora da se omogući plata, jer je neophodno da 24 sata dnevno budu uz svoju decu. Oni ne mogu da žive od socijalne pomoći koja je mizerna. Nećemo dozvoliti u parlamentu ni usvajanje zakona kojim će majka ostati roditelj broj jedan, a otac roditelj broj dva”, izjavila je Milica Djurdjević Stamenkovski.
Istakla je i da je njihov cilj da se zaustavi favorizovanje stranih investitora i da je vreme da se država okrene domaćoj privredi i proizvodnji kojoj se mora dati prioritet.
Govorila je i o položaju mladih u zemlji i izrazila zabrinutost zbog odlaska naše omladine u inostranstvo. Osnovni razlog za to vidi u tome što se mladi u svojoj zemlji osećaju kao u tuđini.
Krilatica „svoj na svome“ mora da bude vodilja i kada se radi o spoljnoj politici, posebno u situaciji kada se suočavamo sa napadom Rusije na Ukrajinu.
“Nemamo razloga da se svrstamo na stranu NATO-a i da na bilo koji način sebe stvrstamo na stranu alijanse koja je ovde u Nišu ubila trudnicu”, izjavila je Milica Djurdjević Stamenkovski.
Dodala je da bi Srpska stranka Zavetnici ulaskom u Skupštinu bila čvrsta garancija da Srbija ne bi uvela sankcije Ruskoj Federaciji. Po njenim rečima, Zavetnicima posle izbora ne pada na pamet da prave bilo kakvu vladu s bilo kojom od te dve političke grupacije.