VRANJE
,,Dani Vranja” koštaju građane oko 26 hiljade evra: Za Turističku organizaciju grada Vranja 6,5 hiljade evra više nego prošle godine
Grad Vranje je za 20. jubilarnu kulturno-turističku manifestaciju „Dani Vranja“, na kojoj će nastupiti poznati izvođači Ana Bekuta, Piloti, Angelina i Milica Pavlović, izdvojio oko 3 miliona dinara (3.050.000 dinara ili 26.059 evra) iz budžeta. Objavljenu javnu nabavku za ovo nismo uspeli da nađemo pa je pitanje kako su ovi pevači angažovani.
U poređenju sa prošlom godinom, iznos za razvoj turizma i programe koje sprovodi Turistička organizacija grada Vranja je veći za 771.000 dinara (6.587 evra), dok je u odnosu na rebalans budžeta prethodne godine planirani iznos manji za 10.677.000 dinara (91.226 evra).
U Odluci o budžetu Grada Vranja navodi se da se „ovim projektom (Dani Vranja) vrši obogaćivanje turističkog sadržaja, povećanje atraktivnosti grada i jačanje turizma”.
Razvoj turizma učestvuje u strukturi budžeta sa 1,58 odsto, odnosno 56.531.000 dinara (483.011 evra). U okviru programa obuhvaćeni su troškovi funkcionisanja Turističke organizacije, kao i manifestacije Dani Vranja, Dečiji festival i druge manifestacije koje organizuje Turistička organizacija, navodi se u Odluci o budžetu grada Vranja za 2024. godinu.
Na jubilarnoj 20. manifestaciji „Dani Vranja“ pored koncerata biće priređene izložbe o istoriji Vranja i glumački prikazi odlomaka iz dela Bore Stankovića. Takođe, biće organizovano pripremanje i prezentacija tradicionalnih jela, planinarski maraton, veče vranjske muzike, etno sajam, promocija starih zanata, kao i književne i dramske večeri. (kraj) DC/LJS
Prvi dan – sreda, 28. avgust
Otvaranje sajma knjiga, etno bazara i letnjeg ateljea na gradskom šetalištu;
Defile folklornih ansambala i prijem u Skupštini grada u 18 časova;
Književno veče Milene Sekulić Odalović u gradskom parku u 19 časova;
Koncert Ane Bekute na centralnoj bini u 22 časa.
Drugi dan – četvrtak, 29. avgust
Otvaranje izložbi „Znamenite ličnosti Vranja“ i „Vranje nekad i sad“ na šetalištu u 17 časova;
„Ulica starih zanata“ na platou kod Robne kuće od 18 časova;
Multimedijalni događaj „Vranje kroz vreme“ na Trgu Staniše Stošića u 19 časova;
Koncert Angeline na centralnoj bini u 22 časa.
Treći dan – petak, 30. avgust
Izložba srednjevekovne borilačke opreme srpskog viteškog reda „Svibor“ na platou kod Robne kuće u 17 časova;
Izložba „Koštana na sceni“ na šetalištu u 17 časova;
Književno veče Ljiljane Šarac u gradskom parku u 19 časova;
Koncert Pilota na centralnoj bini u 21 čas.
Poslednji dan – subota, 31. avgust
Izložba meda, vina i rakije na šetalištu u 17 časova;
Defile i revija oldtajmera, nastup benda „Milan Petković Trio“;
Koncert Milice Pavlović na centralnoj bini u 22 časa;
Organizator i pokrovitelj manifestacije „Dani Vranja 2024“ je Grad Vranje.
