PRIŠTINA
Lider Alijanse za budućnost Kosova i nekadašnji premijer Ramuš Haradinaj objavio je na svom fejsbuk profilu poruku građanima sa severa Kosova ali i aktulenom premijeru Albinu Kurtiju.
Haradinaj je napisao da je rukovodstvo te stranke danas ponovo potvrdilo rešenost da zaštiti nacionalne interese Kosova i proameričku orijentaciju.
“Ovom prilikom pozivam sve građane Kosova koji žive na severu zemlje, da se uzdrže i zadrže smirenost, ne nasedajući na pogrešnu politiku. Kosovo je svačija država, a destabilizacija situacije nikome ne ide u prilog, osim onima koji prate ruske agende”, napisao je Haradinaj.
“Što se tiče Kurtija, za njega su poslednji trenuci da razmisli i zaustavi uništavanje zemlje, inače ćemo biti prinuđeni da ga zaustavimo, svim demokratskim sredstvima na raspolaganju”, poručio je Haradinaj.

